Strona główna Aktualności Z miasta 43 latarnie już świecą. Tego chcieli mieszkańcy

43 latarnie już świecą. Tego chcieli mieszkańcy

29
Po dwóch miesiącach zakończyła się instalacja nowego oświetlenia w parku Wolności. Na Strzelnicy są teraz 43 dodatkowe latarnie. 

Dodatkowe światło zyskała główna aleja w parku (długość ok. 1550 m), alejka wejściowa od strony ul. Moniuszki oraz teren górki aktywności „Wieloryb”.

– Przy okazji wykopów w parku wraz z instalacją oświetleniową wykonano kanalizację teletechniczną umożliwiającą w przyszłości wprowadzenie światłowodów i montaż monitoringu – informuje Aneta Klimek z miejskiego ratusza.

Całkowity koszt zaprojektowania i wybudowania oświetlenia wyniósł blisko 200 tys. złotych. Tej inwestycji oczekiwali mieszkańcy – projekt był jednym ze zwycięskich zadań w budżecie obywatelskim i właśnie z przeznaczonych na ten cel środków pochodzą pieniądze na realizację.

REKLAMA
Poprzedni artykułPijany z zakazem kierowania autem jechał na ryby
Następny artykułŁódzkie na plus – podsumowane tygodnia w skrócie
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy tego na pewno chcieli mieszkańcy?
Już widzę tych chętnych którzy wieczorem nawet przy tych latarniach odwaza się na spacerowanie po tym parku.

Że niby w nocy dzieją się tam straszne rzeczy? Chyba dawno nie wychyliłeś nosa z piwnicy Karolku.

Kolejka do depopulacji zwiększona…..

Chyba masz coś z głową człowieku.

Może i oczekiwali, ale to powinno być wykonane nie w ramach budżetu obywatelskiego. Wszystko na głowie jest postawione. Miasto zamiast pewne rzeczy wykonywać w ramach obowiązku to wykorzystuje do tego budżet obywatelski. Media, które powinny zwracać na takie zachowanie uwagę – milczy. Jak są komentarze nieprzychylne dla włodarzy to są pomijane.

Chyba nie rozumiesz idei budżetu obywatelskiego. Otóż pieniądze idą z tej samej kasy miasta, ale cel wybierają mieszkańcy. Ponieważ akurat zależało im na tej inwestycji, to ją zaproponowali, a potem poparli.

To ty nie rozumiesz. Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców należy do aktualnie wybranych rządzących. Mieszkańcy mogą sobie zażyczyć, aby zrobić imprezę. Idea pabianickiego budżetu już dawno została wypaczona. Rządzący nie radzą sobie i to mieszkańcy muszą głosować, aby mieli chodnik, lub oświetlony park. Autobus kupiony dla Włókniarza, który kupiony był w takim stanie, że nie nadawał się do wyjazdów. Stołówka na PTC. To mają być inwestycje dla mieszkańców?

Latarnie nie są dla mieszkańców?

Kanalizacja nie jest dla mieszkańców?

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie.

No właśnie. Moja wypowiedź kończy się pytaniem: „To mają być inwestycje dla mieszkańców?” I dostaję pytanie: „Latarnie nie są dla mieszkańców?”

No widzisz, mój błąd. A teraz odpowiedz na moje pytanie: latarnie nie są dla mieszkańców?

To teraz miłośnicy nocnego driftu będą mogli dodatkowo bezpieczniej przeprowadzać zawody w całym parku.😉

Nie da sie, mogliby wyremontować nawierzchnie na parkingu, bo szkoda sprzytnu.

Daj znać jak położa „dywaNIK”, tragedia, trzy opony przeciąłem na tych dziurach… Nawet bokiem nie można polecieć, a e36śmieć stygnie ;(

Last edited 2 lat temu by Mihał

Nie uważam,że od razu tam kogoś zamorduja, zgwałcą albo obrazują ale można sobie takie żeczy zmysłowość i nie kusić losu spacerem pośród krzaków mimo latarni. No może jeśli jest się fanem np panów w płaszczykach 3/4. To miłego spacerku.

A ja mam prośbę aby redakcja zapytała pana Prezydenta, dlaczego na ulicy Kilińskiego od cmentarza do Zamkowej nie ma ścieżki rowerowej? Zaczął się remont Zamkowej i ma tam byś ścieżka, która nie będzie mieć łączności ze skrzyżowaniem przy cmentarzu. Tyle pieniędzy poszło w remont Kilińskiego i nikt o tym nie pomyślał?

sam nie możesz zapytać?

Ponieważ zależy mi aby władze wytłumaczyły się mieszkańcom, nie mi.

Mnie się wydaje, że przebudowa zakończyła się kawałek za rondem w kierunku Zamkowej. Bardziej to pytanie do Zarządu Dróg Wojewódzkich, czy zamierza remontować też odcinek do Partyzanckiej. Śmiało możnaby pociągnąć drogę dla rowerów do Zamkowej, bo miejsca jest sporo.

syf i rozpierdziel po przewracane drzewa że dziecko morze sobie coś zrobić ale latarnie są

Grzesiu weź w pierwszej kolejności słownik ortograficzny zanim kolejny raz usiądziesz do pisania komentarza. Co do stanu drzewostanu to się zgadzam, że stwarza zagrożenie dla odwiedzających „Strzelnicę” ale od tego Prezydent ma komórkę w Urzędzie, która zwie się Wydział Ochrony Środowiska.

Stawy, co najwyżej. Nie morze.

O cho, przechyły i przechyły
O cho, za falą fala mgnie

Trzymajcie sie sie dziewczyny :*

Last edited 2 lat temu by Mihał

Czytam te komentarze i czytam.. Ja sam często wracam ze strzelnicy wieczorami ok.21-22. Teraz już dłużej jest widno, ale do końca kwietnia bywały zaułki naprawdę ciemne i niebezpieczne. Nie chadzam tam po nocach, ale uważam, że inwestycja bardzo trafiona. Wszystkie główne wejścia i alejki są świetnie doświetlone, bezpieczne. I cena za wykonanie jest też realna. Słupy, oprawy, okablowanie, zabezpieczenia prądowe, kanalizacja, projekt. Osobiście dziękujemy za tą modernizację. Tata i córka.

W zeszłym roku chyba nie było żadnej inicjatywy z budżetu. A w tym coś się zapowiada?

Budżet obywatelski w naszym mieście to fikcja. Piszę z własnego doświadczenia .

Potwierdzam.