Strona główna Aktualności 420 dzieciaków do kontroli

420 dzieciaków do kontroli

0

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dziel się uśmiechem” aż 420 uczniów szkół podstawowych ma wykonywany bezpłatny przegląd zębów.

Na miejsce badań została wytypowana SP nr 17. Stanęło tam dzisiaj dwanaście prowizorycznych gabinetów stomatologicznych, w których są one prowadzone. Oprócz SP 17 akcją objęto SP nr 8 oraz podstawówkę z podpabianickiego Bychlewa.

– Przed rozpoczęciem przeglądu zadajemy dzieciom kilka pytań dotyczących higieny jamy ustnej, np. jak często myją zęby i jak oceniają ich stan w skali od 1 do 10 – wyjaśnia Łukasz Dereń, koordynator akcji. – Po badaniu każde dziecko dostaje kopię wyników (diagram, informacje o skrzywieniach, przerostach itp.), która trafia do rodziców.

W akcji, adresowanej do uczniów klas I – VI, pomagają wolontariusze rejonowego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. W skali kraju to już piąta edycja, ale Pabianice zostały do niej włączone po raz pierwszy. O tym, jak bardzo jest potrzebna świadczy fakt, iż po czterech edycjach okazało się, że aż 76% dzieci ma próchnicę.

Program „Dziel się uśmiechem” (wcześniej pod nazwą „Chroń dziecięce uśmiechy”) jest realizowany w ramach współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Wrigley Poland. Partnerami są Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej oraz grupa LUX MED.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments