Strona główna Aktualności Z miasta 40 tys. zł więcej na nagrody sportowe

40 tys. zł więcej na nagrody sportowe

0
Można już składać wnioski na stypendia i nagrody sportowe dla sportowców i trenerów za osiągnięcia w 2018 roku. Do podziału jest w tym roku 140 tys. złotych. To o 40 tys. więcej niż w roku ubiegłym.

Stypendia i nagrody sportowe mogą dostać zawodnicy z wysokimi wynikami we współzawodnictwie sportowym oraz wyróżniający się trenerzy. Stypendium sportowe wynosi nie mniej niż 200 zł miesięcznie (wypłacane przez 12 miesięcy). Wysokość będzie zależała od liczby złożonych wniosków oraz ważności wyników osiągniętych przez zawodników. W ubiegłym roku najwyższe stypendium w kwocie 600 złotych otrzymała Kinga Królik.

Jak informuje urząd miejski, wnioski o przyznanie stypendium dla swoich zawodników mogą składać kluby sportowe z siedzibą w Pabianicach. Rozpatrzy je komisja złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej i Rady Sportu i przedstawi prezydentowi propozycję podziału pieniędzy. TUTAJ znajduje się wzór.

W ubiegłym roku wpłynęło 101 wniosków. Stypendia sportowe otrzymało 16 osób, jednorazowe nagrody sportowe (dyscypliny indywidualne) – 21 osób, jednorazowe nagrody sportowe (dyscypliny zespołowe) – 14 osób, jednorazowe nagrody dla trenerów – 17 osób.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o