Strona główna Styl życia 4 punkty, na które należy zwrócić uwagę przy szybkiej pożyczce online

4 punkty, na które należy zwrócić uwagę przy szybkiej pożyczce online

0

Umowy pożyczkowe to wielostronicowe dokumenty, które dla zwykłego odbiorcy mogą być skomplikowane. Każda z nich zawiera pewne aspekty, które trzeba dokładnie zweryfikować aby wiedzieć, czy dana umowa jest dla Ciebie korzystna. Zapoznaj się zestawieniem punktów, które należy wziąć pod uwagę przy pożyczce online i sprawdź, jak wybrać naprawdę dobrą ofertę.

 

1. Prowizja i odsetki.

Od wysokości udzielanych pożyczek ważniejsze są wartości prowizji i odsetek, jakie będziesz ponosić z ich tytułu. Klienci parabanków dość często popełniają błąd decydując się na dużą pożyczkę, nie biorąc pod uwagę, że koszty dodatkowe będą proporcjonalnie większe. W efekcie, klienci mają problem ze spłatą większych zobowiązań, ponieważ przez wysokość prowizji i odsetek, pożyczka przekroczyła zakładany budżet. O wiele lepszą i rozsądniejszą praktyką jest zaciągać mniejsze pożyczki, ale z korzystniejszym oprocentowaniem, aby w przyszłości nie pojawiły się problemy ze spłatą zobowiązania.

2. Pierwsza darmowa pożyczka.

Jeśli pierwszy raz zaciągasz pożyczkę w parabanku, bardzo możliwe, że załapiesz się na tzw. darmową pożyczkę. Różni się ona od zwykłych pożyczek online brakiem odsetek i dodatkowych kosztów. Po prostu zwracasz dokładnie tyle, ile pożyczasz. Ponad to, darmowe pożyczki możesz zaciągać na stosunkowo małe kwoty i musisz je zwrócić nie później niż w ciągu 30 dni, bez możliwości spłaty w ratach. Więcej informacji o darmowych pożyczkach może dostarczyć ranking pożyczek online, który często zawiera dodatkowe dane z opisem oferty.

3. RRSO

Skrót od Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. To wskaźnik, który informuje Cię o całościowym koszcie pożyczki, którą chcesz zaciągać. RRSO obejmuje koszty takie jak oprocentowanie, prowizje, wartość waluty w danym dniu oraz ubezpieczenie pożyczki. Bardzo często RRSO mylone jest z oprocentowaniem nominalnym, który ma o wiele mniejsze znaczenie. Przed zaciągnięciem pożyczki, sprawdź koniecznie wartość obu wskaźników dlatego, ponieważ im większa różnica między nimi, tym więcej będzie kosztować Cię kredyt.

4. Wydłużenie terminu spłaty

Przed zaciągnięciem zobowiązania warto się zabezpieczyć poprzez sprawdzenie, czy możesz przesunąć termin spłaty. Chodzi o to, że mogą przydarzyć się przypadki losowe (choroba, wypadek itp.) i możesz mieć problemy ze zwrotem pożyczki. Jeśli masz możliwość wydłużenia spłaty w czasie na korzystnych warunkach, wówczas unikniesz ogromnych kar za przekroczenie terminu spłaty pożyczki i wyższych odsetek. Analizując oferty, weryfikuj dokładnie, czy masz taką możliwość i przede wszystkim – na jakich warunkach. To szczególnie istotne w sytuacji, kiedy nie masz pewności, czy dasz radę spłacić zobowiązanie. Naturalnie najlepszą praktyką jest zaplanować pożyczkę w taki sposób, aby mieć pewność, że ją spłacisz.

Umowy produktów finansowych, zarówno banków jak i parabanków, są zazwyczaj bardzo skomplikowane, z tego względu trzeba być naprawdę czujnym przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Oferty pożyczek są zachęcające, ale to dopiero konkretne warunki zawarte w umowie weryfikują, czy pożyczka jest faktycznie atrakcyjna. Powyższe punkty to solidna podstawa przy weryfikacji ofert i jeśli weźmiesz je pod uwagę, wówczas wzrosną szansę na naprawdę korzystną umowę.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o