Strona główna Dzieje się Kultura 35 twarzy Jarosława

35 twarzy Jarosława

18
PHOTO:PRZEMYSLAW JACH 20/04/2013 PABIANICE JAROSLAW KACZYNSKI PRZYJECHAŁ NA SPOTKANIE Z MIESZKANCAMI PREZES PIS SPOZNIL SIE BLISKO GODZINE N/Z JAROSLAW KACZYNSKI ZDZIWIENIE WIELKIE OCZY MINA

Jutro, MOK gościć będzie niecodzienny wernisaż. Na odwiedzających, ze ścian spoglądać będzie Jarosław Kaczyński.

Autorami serii portretów wykonanych w technice olejnej oraz suchymi pastelami jest grupa seniorów „Amat Victoria Curam” z pabianickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Swoje prace przygotowywali pod okiem rzeźbiarza Rafała Frankiewicza. Dlaczego zaproponował on grupie tę konkretną postać?

– Ostatnio wystawy polegają na przedstawianiu kwiatków i motylków, czasem modeli, a to za mało. W malarstwie chodzi o to, by oddać emocje. Postać tę kojarzą wszyscy i całe społeczeństwo ma do niej jakiś stosunek – wyjaśnia artysta. – Nie chodzi o politykę i kontrowersję, ale o postawę ludzką. Malarz ma być jak lustro i przez pryzmat siebie pokazać temat pracy.

Rafał Frankiewicz prowadzi podobne zajęcia już czwarty rok, zdążył nauczyć swoich podopiecznych, że często nie wystarczy podejść do tematu jeden raz. Aby osiągnąć zamierzony efekt, trzeba nad nim pracować. Stąd mnogość prac – najbardziej aktywny senior-malarz przygotował ich aż 8.

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach przy ul. Kościuszki 14. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 18.00.


REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nie mam zamiaru obrazić ani pomysłodawcy, ani autorów, ale dlaczego akurat Kaczor ? To już nie było kogo wybrać ?
To jest chyba temat dla psycholi…

Patrząc na te portrety posła Jarosława Kaczyńskiego to nasuwa się tylko jedno. Współczucie dla tego Pana i twórców malarzy jako ofiary broni elektromagnetycznej.
Liczę na pana profesor antoniego macierewicza że wytropi i rozwiąże zagadkę broni elektromagnetycznej.

A propos głębszych idei…Byłem kiedyś na wystawie. Płótno białe od podłogi do sufitu.Na środku mała czarna kropka. I 100 ludzi przed tym obrazem dyskutowało o idei… Koń jaki jest, każdy widzi…
Dla mnie fascynacja – nie zawsze zbyt sympatyczną twarzą J.K. – artystycznego gremium w Pabianicach, to przejaw Ciemnogrodu… Pozdrawiam. Współczuję…
Wyślijcie do Jaro zaproszenie. Przyjedzie na wystawę !

Nie bronię twórców, ale nikt nie wpadł na pomysł, że to jest zrobione dla beki?

Chyba nie… Wypowiadał się dla centralnej prasy, Maestro tej malarskiej paranoi, że temat był poważny i dojrzewał do realizacji, aż pół roku! Chyba chcieli zaistniec. Udało się ! Zjechali tam, tych biednych pabianickich emerytów potwornie. Totalna hańba…

Wilcze oczy Tuska namaluj cwaniaku …………………

A pan, panie Zenek … judaszowe Kaczora !

Jasne, jasne,
Z raz obranej drogi nigdy nie zboczymy !!!!

Kto ośmieli się podnieść na nas rękę, temu ta ręka zostanie odrąbana !!!!
Wszelka nasza krytyka to celowa robota określonych kół !!!!
My wiemy, kto za tym stoi i komu na tym zależy !!!!

Przypomina ci to coś? Przytoczę jeszcze Woltera, który powiedział kiedyś, że jeśli chcesz się przekonać, kto naprawdę tobą rządzi, to musisz ustalić, z kogo nie wolno ci żartować.

Szacun jhook
yapago

Nie znasz mnie ( i dobrze ). Nie obrażaj bez powodu. A jeśli chodzi o wspomnianą przychodnię, to masz rację. Byłem tam wczoraj odwiedzić Ciebie. Ciężki z Ciebie przypadek, żadnej nadziei…

A może karykatury Mackiewicza ,lub Habury ?
No tak ale wtedy pana Frankiewicza wyrzucą na zbity pysk
Teraz się nie dziwię że PiS nie chce współpracy z Prezydentem Grzesiem naszym pupilem ,który jest dla nas jak ojciec !

Po pierwsze : znów prominenci w propozycji.
Po drugie : PiS nie chce współpracy, bo u nich kołtuńskie chciejstwo na stołki. Nie widzisz, co się w kraju wyprawia ? I tu nawet nie chodzi o PO. Gdyby Mackiewicz był np. z Koła Gospodyń Wiejskich, to też by pod nim ryli.
Po trzecie : Twój pupil, Twój ojciec. Ja mam swoich.

Chyba kolego nie zauważyłeś ile robi dobrego PiS ,a ile zrobiło PO
PiS to polityka dla zwykłych ludzi 500 + ,75+ , mieszkania dla mlodych
i najważniesze plan Morawieckiego
A co zrobiła Platforma tylko dla swoich i dla siebie
A jesli chodzi o stołki chciałbyś zostac dyrektorem przedsiebiorstwa i by w twoim otoczeniu byli ludzie ,nieprzyjazni tobie lub ci którzy będą robili ci na zlość ?????
+

Odpaliłeś petardę bez powodu. Nie na temat. Nie w tą stronę. Odpalić w rewanżu ?

Adam ? Cykoria ?
Ukłony.

No, pięknie ! Edukacyjny pershing ! Brawo i szacun !

Uwaga ! Menago od Amat Victoria Curam, zapowiedział serial. Następnym wyniesonym na portrety, będzie Lech Kaczyński. Proponuję do kompletu jeszcze Martę Kaczyńską i kota Prezesa.

Był ktoś obiektywny na tym wernisażu ? Słyszałem, że zaszczytu dostąpiła Straż Miejska. Nie było natomiast nikogo z pabianickiej czapy PiS ( o wyższych szczeblach nie wspominając ). Fe i brzydko…