Strona główna Na sygnale Kryminalne 27-latkowi grozi dożywocie. To efekt brania dopalaczy

27-latkowi grozi dożywocie. To efekt brania dopalaczy

0

Pabianiczanin ma postawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Akta sprawy trafiły właśnie do Sądu Okręgowego w Łodzi podał Dziennik Łódzki.

27-letni Radosław N. napadł na łódzkiego taksówkarza 19 kwietnia o godz. 5.50 na ulicy Wujaka na łódzkim Widzewie. Pasażer ugodził taksówkarza nożyczkami w szyję. Pokrzywdzony zdołał się wyrwać i uciec z pojazdu. Napastnik ukradł telefon komórkowy taksówkarza i zbiegł.

– Ranny 54-latek był w szoku, ukrywał się przez półtorej godziny. Dopiero o 7.25 zadzwonił na numer alarmowy z telefonu przypadkowego przechodnia. Załoga karetki pogotowia opatrzyła mężczyznę. Na szczęście rana szyi nie zagrażała jego życiu. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Od pokrzywdzonego uzyskali dokładny rysopis sprawcy. Podczas sprawdzania okolicy, po godzinie 8.00 na ul. Przybyszewskiego policjanci zauważyli karetkę pogotowia, której załoga udzielała pomocy leżącemu na chodniku mężczyźnie.  Mężczyzna był zakrwawiony i miał poranione ręce. Odpowiadał rysopisowi sprawcy napadu na taksówkarza – relacjonuje asp. sztab. Radosław Gwis, z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Okazało się, że to 27-letni pabianiczanin notowany wcześniej za podobne przestępstwa. 27-latek był trzeźwy. Analiza jego krwi nie wykazała narkotyków. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Po opatrzeniu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Śledczy ustalili, że 27-latek regularnie zażywał dopalacze.

To nie był pierwszy wybryk Radosława N.

W czerwcu 2012 roku dokonał napadu na obywatela Indii. 23-letni wtedy Radosław N. wszedł do mieszkania przy ul. Wyszyńskiego i bronią sterroryzował gospodarza. Ze skradzionymi rzeczami uciekł samochodem należącym do ofiary. Został zatrzymany w lipcu i osadzony w areszcie śledczym. Jak udało nam się ustalić, za kratami spędził jedynie 3 miesiące. Jak podaje prokuratura mężczyzna jest uzależniony od dopalaczy.

Teraz za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywocie.  

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments