Strona główna Aktualności Z miasta 150 tysięcy na „zielone podwórka”. Gdzie?

150 tysięcy na „zielone podwórka”. Gdzie?

0

Trzy wspólnoty mieszkaniowe przystąpiły do drugiej edycji programu „Pabianickie zielone podwórka”. Dzięki pieniądzom z budżetu miasta mają szansę na zmianę wyglądu otoczenia. W jaki sposób?

Zrobienie trawnika, nasadzenie zieleni i utworzenie klombów ma w planach wspólnota z ul. Wiejskiej 10/12. Chciałaby też kupić ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Jeśli chodzi o zieleń, z podobnymi zamiarami nosi się również ta z ul. Łaskiej 76. We wniosku o dofinansowanie ujęto ponadto mały plac zabaw, dostawienie ławek, stojak rowerowy, a także ogrodzenie terenu.

Ostatni adres – ul. Moniuszki 127/129 – sąsiaduje z „zielonym podwórkiem”, które powstało w pierwszej edycji programu (przy ul. Moniuszki 131/133). Oprócz środków na rekultywację trawnika, nasadzenie zieleni, ławki, kosze na śmieci i stojak na rowery wspólnota stara się także o pieniądze na piaskownicę i nowy chodnik.

– Wnioski zostaną teraz sprawdzone pod kątem merytorycznym i formalnym. Kolejny krok to przygotowanie dokumentacji i kosztorysu. Projekty byłyby realizowane w przyszłym roku. Natomiast te, do których nie będzie wymagana dokumentacja na mapie do celów projektowych, mogłyby się rozpocząć jeszcze w tym roku – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Na drugą edycję programu magistrat przeznaczył 150 tys. zł. Dofinansowanie może wynieść do 80% kosztów inwestycji, jednak nie więcej niż 50 tys. zł.

„Pabianickie zielone podwórka”, oprócz już wspomnianego przy ul. Moniuszki 131/133, powstały też przy ul. Ostatniej 19 i ul. Grota Roweckiego 24.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o