Strona główna Na sygnale Kryminalne 15 tysięcy nielegalnych papierosów

15 tysięcy nielegalnych papierosów

0

Policjanci z Pabianic wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego i Izby Celnej w Łodzi zatrzymali pięciu mężczyzn w Dłutowie i skonfiskowali 15 tysięcy nielegalnych papierosów.
Pabianiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Dłutów przechowywane są nielegalne papierosy bez polskich znaków akcyzy. Rankiem 5 czerwca policjanci wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego oraz Izby Celnej w Łodzi podjęli obserwację wytypowanej wcześniej posesji.

Na wyniki ich działań nie trzeba było długo czekać. Tuż po godzinie 8:00 w zasadzkę wpadło pięciu mężczyzn w wieku 25-59 lat. Wszyscy przyjechali się pod umówiony adres swoimi samochodami by móc dokonać załadunku lub przeładunku papierosów nielegalnego pochodzenia.

Cała piątka zaskoczona była poranną akcją policji. Jeden ze sprawców, chcąc uniknąć odpowiedzialności zaczął uciekać przez płot, ale i on został zatrzymany. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

W garażu, służącym za główny magazyn tytoniowy stróże prawa znaleźli blisko 13 tysięcy paczek papierosów, kolejne partie znajdowały się w samochodach zatrzymanych. Śledczy szacują, że nielegalne działania tej piątki uszczupliły wpływy do budżet Skarbu Państwa ona ponad 200 tysięcy złotych.

Za posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

REKLAMA
Poprzedni artykułAndrespolia grała, PTC wygrało
Następny artykułPolicjanci mieli „nosa”