Strona główna Na sygnale 12 nietrzeźwych, 15 zatrzymanych dowodów

12 nietrzeźwych, 15 zatrzymanych dowodów

0

To bilans tegorocznych działań pabianickiej policji pod nazwą „majowy weekend”.

– Tegoroczne działania rozpoczęły się od popołudnia 30 kwietnia i trwały do końca 3 maja. Zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych jak i drogach lokalnych policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i bezpieczeństwo pasażerów. Stanowczo egzekwowali zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach. Ponadto stróże prawa zwracali uwagę na kierujących niewłaściwie korzystających z telefonów komórkowych – informuje kom. Joanna Szczęsna z KPP w Pabianicach.

W ramach doraźnych działań „trzeźwy poranek” w czasie długiego weekendu majowego pabianiccy policjanci przebadali ponad 150 kierujących. 12 z nich było pod wpływem alkoholu.

Dodatkowo policjanci nałożyli 130 mandatów, z których większość było za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz niezapinanie pasów bezpieczeństwa, a także zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny oraz uszkodzenia pokolizyjne.

W powiecie pabianickim odnotowano sześć kolizji drogowych. Jedna z nich miała miejsce 2 maja na ulicy Torowej w Pabianicach (WIĘCEJ).

Odnotowano także jeden wypadek. 3 maja 2015 roku w Puczniewie (gmina Lutomiersk) 10-latka idąc chodnikiem nagle wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżającą toyotę. Dziewczynka trafiła do jednego z łódzkich szpitali.

REKLAMA