Strona główna Dzieje się 114 kilometrów na rowerach. Charytatywne rajdy zakończy piknik

114 kilometrów na rowerach. Charytatywne rajdy zakończy piknik

0
Zdjęcie ilustracyjne.

To już ostatni rajd, z którego dochód zostanie przeznaczony na oddział ginekologiczno – położniczy pabianickiego szpitala. W najbliższą niedzielę rowerzyści pojadą do Pawlikowic. Po rajdzie na Lewitynie odbędzie się piknik.

Tym samym zakończy się zainicjowana przez Koalicyjny Klub Radnych akcja „Aktywne Pabianice”, w ramach której od maja zorganizowano pięć takich rowerowych wypraw (po jednej w każdym miesiącu).

– Wliczając kilometry, które jeszcze pokonamy, wszystkich przejechanych będzie 114 – wyjaśnia Krzysztof Rąkowski, przewodniczący KKR. – Kwota, jaką otrzyma porodówka wyniesie około 11 tys. zł. To pieniądze zebrane w ubiegłym i w tym roku. Wyremontujemy za nie jakąś salę albo kupimy sprzęt.

Niedzielny rajd rozpocznie się o godz. 11 na Lewitynie (zapisy ruszą godzinę wcześniej, minimalna opłata za uczestnictwo to 5 zł). Trasa będzie liczyła 23 kilometry i częściowo powiedzie przez las. Cykliści dotrą na cmentarz wojenny w Pawlikowicach i stamtąd wrócą na Lewityn, gdzie PCM przygotuje dla nich ciepły poczęstunek.

Porodówkę będzie można wesprzeć również podczas popołudniowego pikniku – od godz. 14 do godz. 18. Fitness, zumba, bański mydlane, dmuchańce oraz zajęcia dla dzieci stanowią tylko część zaplanowanych atrakcji.

Na uczestników imprezy czekają również do wygrania nagrody, m.in. wejściówki do uniejowskich term. Ab wziąć udział w losowaniu, trzeba tylko zebrać stempelki (będą rozdawane na każdym stoisku). Z kolei osoby, które uczestniczyły we wszystkich rajdach mogą wygrać rower.

REKLAMA
Poprzedni artykułNowa Scania, większa strażnica. Na jubileusz
Następny artykułDwa hat-tricki w Ksawerowie (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments