Strona główna Aktualności Z miasta 100 tysięcy na edukację

100 tysięcy na edukację

0

Pabianickie przedszkola i szkoły podstawowe, chociaż nie wszystkie, dostaną zastrzyk gotówki. Chodzi o niemal 100 tys. zł. Taką kwotę przyznał siedmiu placówkom Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Pieniądze zostaną wykorzystane na realizację projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018”. Niewielki udział finansowy, stanowiący warunek starania się o dotację, będzie miało też miasto (w wysokości 8400 zł).

Przygotowaniem dokumentów do WFOŚiGW zajmowały się poszczególne placówki. Wnioski składano w maju, ale ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło dopiero teraz.

– W projekcie weźmie udział pięć przedszkoli – nr 2, 6, 8, 12 i 15 oraz dwie szkoły podstawowe – „jedynka” i „siedemnastka” – wyjaśnia Waldemar Boryń, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w Urzędzie Miejskim. – Za pozyskane środki będą kupione pomoce dydaktyczne, nagrody w konkursach, oczywiście o tematyce ekologicznej, będziemy też organizować wycieczki dla dzieci.

W przypadku wszystkich placówek edukacja ekologiczna ma wspólny mianownik. Jest nim dbałość o czyste powietrze.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments