Strona główna Aktualności Z miasta 10 tys. ulotek i gadżety, czyli obywatele edukują

10 tys. ulotek i gadżety, czyli obywatele edukują

2

„Bądź odpowiedzialny za swoje zwierzę” – to hasło akcji informacyjno-edukacyjnej i kolejne zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

Akcja ma zwiększyć świadomość właścicieli psów i kotów na temat odpowiedzialności za zwierzęta i ich potomstwo, a w efekcie ograniczyć bezdomność zwierząt i zmniejszyć liczbę zwierząt trafiających do schroniska.

Materiały promocyjne opracowała Fundacja Pomocy Zwierzętom Kundel Bury, która była wnioskodawcą zadania w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.

Wydrukowanych zostało 10 tysięcy ulotek z informacją m.in. czym jest sterylizacja zwierząt. Ulotki  trafiły do mieszkańców miasta. Przygotowane zostały również gadżety z hasłami „bądź odpowiedzialny za swoje zwierzę”: worki na buty, plany lekcji, zakładki/linijki dla uczniów, które będą rozdawane w szkołach, a także torby na zakupy, które będzie można otrzymać w październiku m.in. w Urzędzie Miejskim (Wydział Ochrony Środowiska).

Dodatkowo w październiku właściciele psów i kotów będą mogli o 10% taniej poddać swojego pupila zabiegom ograniczającym rozrodczość. Ponadto przypominamy, że przez cały rok, również w październiku, właściciele psów z terenu naszego miasta mogą bezpłatnie zaczipować pupila. Dane wprowadzone są do Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal. Właściciel psa, który podda go zabiegom, będzie czasowo zwolniony z opłaty od posiadania psa.

informacja UM

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przy okazji powinno się przypominać właścicielom o obowiązku sprzątania po swoim pupilu …..

Wielkie brawo dla Fundacji i wolontariuszy działających na rzecz zwierząt!!! Jeszcze taka informacja: w niektórych miastach rodzi się piękna tradycja – nowożeńcy proszą gości, aby w miejsce kwiatów przynosili karmę lub akcesoria dla zwierząt, które to później przekazują do miejscowego schroniska. Może tak by u nas też… Warto to rozpropagować.