Strona główna Sport Piłka nożna Zieloni z czwartą porażką z rzędu

Zieloni z czwartą porażką z rzędu

4

Pabianiczanie w 12. kolejce ligowej pojechali do Aleksandrowa Łódzkiego na mecz z rezerwami Sokoła. Na murawie pojawili się jednak zawodnicy grający na co dzień w trzeciej lidze.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – Włókniarz Pabianice 3:1 (1:1)

Włókniarz nie przestraszył się bardziej doświadczonego składu rywali i dzielnie stawiał im czoła. Trwało to jednak tylko do 20. minuty, kiedy to Sokół wyszedł na prowadzenie. Rzeźniczak musiał skapitulować po główce Arkadiusza Porochnickiego. Obrona naszego zespołu nie pękła jednak w szwach i w 35. minucie pojawiła się okazja do wyrównania. Obrońca gospodarzy sfaulował w polu karnym Adriana Pędziwiatra i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Tomasz Sęczek. Strzelec jedynej bramki dla zielonych był jeszcze później faulowany przez golkipera rywali, ale gwizdek sędziego milczał jak zaklęty.

W drugiej połowie Włókniarz nadal się nie poddawał. Szansę na gola miał Grzegorz Gorący, dwukrotnie groźnie uderzał także Pędziwiatr. Niestety, trener rywali zarządził zmiany i Sokół zdobył bramkę na 2:1. Zieloni odkryli swe plecy, by poszukać bramki wyrównującej i zostali skarceni kolejnym golem. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, ale nie było powodów do wstydu. W ekipie Włókniarza widać było w końcu zaangażowanie i chęć walki. Oby taki stan rzeczy utrzymał się do najbliższej soboty, kiedy to pabianiczanie podejmą u siebie drużynę z Sarnowa. Początek starcia o 15:00.

Skład: Rzeźniczak, Klimek (65. Rudzki), Maślakiewicz, Leonow, Piotrowski (85. Bieliński), Gorący, Kirwiel, Acela, Sęczek, Wołynkiewicz, Pędziwiatr (88. Jarych).

Gol dla Włókniarza: 35. Tomasz Sęczek (k.) (1:1).