Strona główna Sport Piłka nożna Zieloni przegrywają, Ostalczyk zmienia barwy (ZDJĘCIA)

Zieloni przegrywają, Ostalczyk zmienia barwy (ZDJĘCIA)

0

Ekipa Włókniarza oblała swój ostatni przedsezonowy sprawdzian. Mimo wysokiego prowadzenia, juniorzy nie utrzymali zaliczki wywalczonej przez starszych kolegów.

Włókniarz Pabianice – GKS Ksawerów 4:7 (4:1)

Na pierwszą połowę Jacek Włodarczewski mimo kilku brakujących piłkarzy posłał możliwie najsilniejszy skład. Mimo to najpierw zaatakował Ksawerów. W 6. minucie lewą stroną urwał się Tomasz Ostalczyk i jego strzał minimalnie chybił celu. Kapitan Włókniarza widocznie nie czuje się w Pabianicach dobrze i występ w barwach GKS-u prawdopodobnie zwiastuje jego odejście z klubu. W 8. minucie to jednak zieloni cieszyli się z prowadzenia. Grzegorz Gorący otrzymał dobre podanie i z łatwością strzelił na pustą bramkę. Kilka minut później bliski szczęścia był Jakub Dobroszek. Pabianiczanin może wrócić do drużyny z Grota Roweckiego, deklaruje bowiem chęć występów w okręgówce. W 25. minucie na 2:0 podwyższył Tomasz Sęczek. Po jego strzale z dystansu golkiper nie miał żadnych szans. Dwie minuty później na raty próbował Piotr Maślakiewicz. Jego drugie uderzenie okazało się skuteczne i mieliśmy 3:0. W 38. minucie na 4:0 podwyższył Grzegorz Gorący. Po chwili sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u, który został zamieniony na gola. Do przerwy mieliśmy zatem wynik 4:1.

Na drugą połowę Włodarczewski posłał w bój młodzieżowców. Szybko zaczęli jednak popełniać błędy. Pierwszą bramkę stracili już w czwartej minucie drugiej połowy, a z gola kontaktowego Ksawerów cieszył się w 52. minucie meczu. Gra zielonych stanęła, a goście nacierali na bramkę gospodarzy. Włókniarza uratowała jeszcze poprzeczka po rzucie rożnym, a potem słupek po strzale Tomasza Ostalczyka. Później jednak zapas szczęścia się wyczerpał i goście zdobyli kolejne cztery bramki wygrywając wynikiem 4:7. Dla GKS-u strzelali Grala, Ciesielski, Załoga i czterokrotnie Damian Kozłewski. Włókniarza już w przyszłą sobotę czeka pierwszy mecz ligowy. W sobotę o 17:00 zagra na wyjeździe z LKS-em Rosanów.

Skład: Rzeźniczak, Klimek, Kirwiel, Maślakiewicz, Acela, Dobroszek, Potrzebowski, Jarych, Sęczek, Madaj, Gorący.

Gole dla Włókniarza: 8. Grzegorz Gorący (1:0), 25. Tomasz Sęczek (2:0), 27. Piotr Maślakiewiecz (3:0), 38. Grzegorz Gorący (4:0).