Strona główna Sport Koszykówka Zadecydowała czwarta kwarta (ZDJĘCIA)

Zadecydowała czwarta kwarta (ZDJĘCIA)

0

Nasze panie w czwartej kolejce 1. Ligi Kobiet pokazały charakter i odniosły swoje drugie zwycięstwo w sezonie.

Grot TomiQ Pabianice – Tęcza Leszno 63:58 (22:25, 8:10, 17:16, 16:7)

W pierwszej partii obie ekipy postawiły na rzuty z dystansu. Dzięki temu zgromadzeni na hali fani byli świadkami aż ośmiu celnych trójek. Po pierwszej syrenie minimalnie lepsze były jednak przyjezdne. Pabianiczanki miały problemy z wykorzystywaniem swoich sytuacji pod koszem. Drugą kwartę Tęcza rozpoczęła oczywiście od rzutu za trzy. Rywalki wyszły już na 9 punktów przewagi, ale przed przerwą nasze koszykarki także wzięły się do pracy i zniwelowały stratę to pięciu oczek.

Po przerwie kolejna trójka gości i kilka zdobytych punktów z rzędu wyprowadziło Leszno na 10 punktów przewagi. Pabianiczanki zbliżyły się do przeciwniczek przy stanie 47:48, ale na koniec kwarty traciliśmy już cztery oczka. Na początku ostatniej kwarty żadna ze stron nie mogła zdobyć kosza. Pierwsze trafiły nasze zawodniczki, które starały się gonić wynik. W końcu na prowadzenie wyprowadziła nas Justyna Rudzka, wykorzystując dodatkowy rzut osobisty po wcześniejszej akcji punktowej. Później bardzo ważną trójkę rzuciła Daria Kowalczyk i zrobiło się 55:51. Rywalki odrobiły jednak wynik i wyszły na prowadzenie 55:56. Ciężar gry wzięły wtedy na siebie Kowalczyk i Szymańska. Ich rzuty pozwoliły nam na wygraną po bardzo emocjonującym meczu. Najwięcej punktów w naszej drużynie zdobyła Magdalena Grzelak (15).

Następny mecz już w najbliższą sobotę. Grot pojedzie na wyjazdowe starcie z MUKS-em Chrobrym Basketem Głuchołazy. Początek zmagań o 17:00.