Strona główna Sport Koszykówka Wysoka wygrana w Bydgoszczy

Wysoka wygrana w Bydgoszczy

0

Po ostatniej porażce w końcowych minutach tym razem obyło się bez niespodzianek. Pabianiczanki świetnie zaczęły spotkanie i jeszcze lepiej je skończyły, nie dając rywalkom nadziei na wygraną.

MUKS WSG Supravis Sisu Bydgozcz – Grot Mobilis Pabianice 49:81 (13:26, 24:16, 7:15, 5:24)

Gospodynie na swoim gruncie rozpoczęły dobrze. Początkowo prowadziły, ale z każdą minutą gra coraz bardziej im się sypała. Wykorzystały to nasze dziewczyny, które najpierw wyrównały, a później odjechały z wynikiem kończąc kwartę z 13 punktową przewagą. Druga partia była lekkim potknięciem zawodniczek z Pabianic. Wróciły wspomnienia z poprzednich spotkań, ale tym razem udało się wyjść z opresji. Mimo tego, że Bydgoszcz wyrównała przy stanie 33:33, to na przerwę z pięciopunktowym prowadzeniem schodził Grot Mobilis Pabianice.

Druga część spotkania to już koncertowa gra naszych pań. Nie było potrzeby, by drżeć o wynik. Pabianiczanki grały skutecznie i pewnie punktowały, by ostatecznie osiągnąć przewagę 32 oczek i z takim rezultatem zejść z parkietu po końcowej syrenie. Grę zespołu ciągnęła dziś niesamowita Magdalena Grzelak, która zdobyła aż 32 punkty notując do tego 18 zbiórek. Złożyły się na to dwie rzucone trójki, pięć rzutów za dwa, oraz aż szesnaście na dziewiętnaście trafionych rzutów wolnych. Dobrze zagrała też Anna Kolasa, dodając od siebie 16 oczek.

Kolejne ligowe starcie 21 lutego. Do Pabianic przyjedzie ekipa KKS-u Olsztyn. Początek meczu o godzinie 18:30.