Strona główna Sport Piłka nożna Wyjazd okupiony kontuzjami

Wyjazd okupiony kontuzjami

0

Pabianiczanie w 19. kolejce udali się na ligowe starcie do Łęczycy. Był to mecz między bezpośrednimi rywalami o siódmą lokatę w tabeli.

Górnik Łęczyca – Włókniarz Pabianice 0:0 (0:0)

Po ostatnim zwycięstwie z Termami apetyty urosły. Zieloni pojechali walczyć o trzy punkty, jednak nie było to łatwe zadanie. W pierwszej połowie grę prowadzili gospodarze. Próbowali zagrażać bramce Rzeźniczaka i w 20. minucie oddali bardzo groźny strzał. Nasz golkiper świetnie go wybronił ale swą interwencje okupił kontuzją. Zastąpić go musiał Waszczuk 17-letni rezerwowy, który pokazywał się z dobrej strony w zimowych sparingach. Szybko wszedł w mecz i miał czynny udział w tym, że Włókniarz na pierwszą połowę zszedł z czystym kontem.

Kolejną złą wiadomością było mocne zbicie pięty przez Kirwiela i to, że nie może on wrócić na murawę. To już drugi zawodnik, który może wypaść na przyszłotygodniowe starcie. Po przerwie pabianiczanie postanowili ruszyć do ataku. Gospodarze skryli się na własnej połowie, a zieloni wyprowadzali kolejne akcje. Niestety, ani świetna główka Leonowa, ani nożyce Kwaśniaka nie znalazły drogi do siatki. Sytuacja była podobna, do poprzedniego spotkania z Termami. Jeden gol mógł sprawić, że rywal się odkryje i posypią się kolejne trafienia. Tak się jednak nie stało i gospodarze dalej dobrze się bronili. Ostatecznie żadna ze stron nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę i skończyło się na podziale punktów. Jak mówi trener Tomasz Karasiński:

– Mój zespół wyglądał znacznie lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Wszystko powoli idzie do przodu i jestem naprawdę zadowolony z chłopaków. Niestety, zabrakło nam dziś wykończenia.

Z tyłu głowy miał on jednak świadomość urazów dwóch podstawowych zawodników i nie jest pewien ich szybkiego powrotu. Zapowiada jednak, że nie złoży jednak broni i w sobotę zagra o pełną pulę.

Skład: Rzeźniczak (20. Waszczuk), Głowiński, Kwaśniak, Mendak, Kępka, Kosmala, Kirwiel (46. Acela), Krawczyk (80. Skowronek), Gorący, Ostalczyk, Leonow.


Derby zapowiadają się pasjonująco i wszystko może się w nich zdarzyć. To spotkanie już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o