Strona główna Sport Koszykówka Wygrana z outsiderem

Wygrana z outsiderem

0

Koszykarki z Pabianic zagrały dziś w Łomiankach spotkanie w ramach 16. kolejki 1. ligi kobiet. Po trudnych chwilach na początku meczu ostatecznie pokonały one zespół, który w tym roku zamyka tabelę.

SMS PZKOSZ II Łomianki – Grot Mobilis Pabianice 46:73 (10:25, 16:14, 8:20, 12:14)

Pabianiczanki na parkiet wyszły niepewne. Gospodynie dobrze wykorzystywały atut swojego parkietu i przez część pierwszej kwarty walczyły jak równy z równym. Później do głosu doszły zawodniczki Mobilisu, które zaczęły swój koncert. Szybko uciekły rywalkom i pierwszą kwartę zakończyły z piętnastoma punktami przewagi. Druga partia padła łupem Łomianek, lecz nie pozwoliło to na odrobienie bardzo dotkliwych strat.

Po przerwie wszystko wskazywało na to, że ten mecz jest już rozstrzygnięty. Pabianiczanki miały serię 21 punktów zdobytych z rzędu, a przez chwilę ich prowadzenie sięgnęło 29 oczek przewagi. Nie zdziwił więc fakt, że ze spokojem dowiozły one cenne punkty do końca i nie dały gospodyniom żadnej nadziei na powrót do spotkania. Najlepsza w naszej ekipie była dziś Magdalena Ratajczak, która zdobyła 16 punktów i zanotowała 15 zbiórek.

Następne ligowe starcie już w kolejną niedzielę. Do Pabianic przyjedzie ekipa Mon-Polu Płock. Mecz planowany jest na godzinę 18:00.