Strona główna Nie przegap Wybieramy najpopularniejszego sportowca (GŁOSUJ)

Wybieramy najpopularniejszego sportowca (GŁOSUJ)

0

Drugi raz głosujemy na Najpopularniejszego Sportowca Pabianic. W ubiegłym roku został nim wielokrotny mistrz świata w wyciskaniu sztangi – Yazichyan Hovhannes.

W związku z przyznaniem stypendiów i nagród sportowych dla najlepszych pabianickich sportowców wybieramy tego najpopularniejszego.
Głosowanie ma formę zabawy, prestiżu i popularności dla danej dyscypliny sportu.
Pabianicka Rada Sportu, w porozumieniu z klubami sportowymi, wytypowała 15 wyróżniających się sportowców w poszczególnych dyscyplinach.

– Zachęcamy mieszkańców do oddawania głosów na swoich ulubionych i znanych sportowców – zachęca Łukasz Stencel z urzędu miejskiego.

Na Gali Sportu w dniu 16 maja, gdy będą wręczane symbolicznie nagrody i stypendia sportowe, statuetkami zostanie także wyróżnionych 3 najpopularniejszych zawodników, którzy otrzymają największą ilość głosów w plebiscycie.
Rada Sportu przyzna również tytuły najlepszego sportowca i trenera. Tytuły te zostaną także wręczone na Gali Sportu.

Głosy oddane na naszym portalu trafią do puli wszystkich głosów w plebiscycie organizowanym przez Urząd Miejski w Pabianicach. Głosować można raz na 24 godziny do 10 maja.

Kandydaci do plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Pabianic
(kolejność alfabetyczna) :

1. Dobros Jacek – Fabrykanci Rugby Club/rugby
Rugbysta, wychowanek Fabrykanci Rugby Club w Pabianicach. Powołany do Reprezentacji Polski do lat 16. Gra na wypożyczeniu w Budowlani Łódź, gdzie w sezonie 2014/2015 zdobył drużynowo II miejsce Mistrzostw Polski w kategorii żak.

2. Dybka Michał – PTC/zapasy
Członek Kadry Narodowej Zdobył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata kadetów.

3. Gorzela Piotr – Street Workout  (niezrzeszony)
Trzykrotny złoty medalista w zawodach rangi Mistrzostw Europy.

4. Grzelak Magdalena – PTK/koszykówka
Czołowa zawodniczka I Ligi Koszykówki Kobiet. Najskuteczniejsza zawodniczka PTK Pabianice.

5. Jarzębski Krzysztof – kolarz niepełnosprawny, niezrzeszony
Rekordzista wypraw długodystansowych.

6. Kielan Szymon – PKT/tenis ziemny
Czołowy tenisista młodego pokolenia. Wielokrotny srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski indywidualnie i w deblu w kategorii młodzików.

7. Krawczyk Adrian – UKS Korona/badminton
Czołowy badmintonista młodego pokolenia. Występuje w składzie Kadry Narodowej i Wojewódzkiej Młodzików. Zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w grze pojedynczej, III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w grze drużynowej, I miejsce w grze mikstowej i deblowej.

8. Królik Kinga – UKS Azymut/biegi na orientacje, lekkoatletyka
Czołowa zawodniczka klubu Azymut. Zajęła trzy razy I miejsce i dwa razy III miejsce na Mistrzostwach Polski w biegach na orientacje. Zajęła I miejsce w sprincie i III miejsce drużynowo w sztafecie na Mistrzostwach Europy Juniorów K18.
Jest Członkiem lekkoatletycznej Kadry Narodowej. Zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w biegu przełajowym i złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej na 2000 m. U18

9. Kwiatkowska Aleksandra – PTC/ piłka nożna kobiet
Czołowa zawodniczka III ligi piłki nożnej kobiet i najlepsza zawodniczka PTC Pabianice.

10. Młynarczyk Anna – UKS Heros Team/brazylijskie jiu-jitsu
Czołowa zawodniczka klubu UKS HEROS TEAM w brazylijskim jiu-jitsu. Zdobyła srebrny i brązowy medal na Mistrzostwach Polski.

11. Stefaniak Agata – cross country, rajdy motocyklowe BAJA
Czołowa zawodniczka cross country. Zajęła II i IV miejsce na Mistrzostwach Europy BAJA oraz I miejsce w Pucharze Polski.

12. Szynka Piotr – PTC/piłka nożna
Czołowy piłkarz Łódzkiej Ligi Okręgowej – najlepszy strzelec PTC Pabianice i kandydat do tytułu króla strzelców liggi okręgowej. Na swoim koncie ma około 400 bramek dla drużyny seniorów PTC.

13. Walczyk Julia – Zjednoczeni w 2016 r; AZS-UAM POZNAŃ – obecnie/ szermierka – floret, Członek Kadry Narodowej, objęta jest programem przygotowań olimpijskich. Zajęła dwa razy I miejsce drużynowo na Mistrzostwach Świata Juniorów, I miejsce drużynowo na Mistrzostwach Europy. Zdobyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców.

14. Yazichyan Hovannes – UKS Heros Team, trójbój siłowy
Czołowy zawodnik klubu UKS HEROS TEAM w trójboju siłowym. Zdobył dwa złote medale na Mistrzostwach Świata w kategorii 100kg/Masters.
Zdobył dwa złote medale i jeden srebrny na Mistrzostwach Europy w kategorii 100kg/Masters i Senior.
Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski. Jest reprezentantem Polski i rekordzistą Świata. Zwycięzca plebiscytu w 2016 roku.

15. Zastrużny Szymon – PTC/sumo
Czołowy zawodnik sekcji sumo PTC. Zajął m.in. V miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów w sumo