Strona główna Sport Piłka nożna Wpadli do Łodzi i rozbili gospodarzy

Wpadli do Łodzi i rozbili gospodarzy

0

Ekipa PTC w 4. kolejce Klasy Okręgowej pojechała na wyjazdowy mecz z SMS-em Łódź. Po dwóch porażkach z rzędu pabianiczanie w końcu przerwali złą passę.

UKS SMS Łódź – PTC Pabianice 0:5 (0:1)

Fioletowi wyszli na boisko bardzo zmotywowani. Stosowali wysoki pressing i nie pozwalali SMS-owi na zbyt wiele. Zaowocowało to trzema stuprocentowymi okazjami w pierwszych minutach. Próbowali Szynka, Kaczmarkiewicz i Boratyński, ale żaden z nich nie był w stanie pokonać bramkarza. Od 25. minuty mecz się wyrównał i gospodarze zagrażali nam przede wszystkim ze stałych fragmentów gry. Po jednym z rzutów wolnych pabianiczanie musieli ratować się wybiciem piłki z linii bramkowej. W 40. minucie PTC wyprowadziło jednak świetny atak. Kaźmierczak podał na lewe skrzydło do Piotra Szynki, a ten zabrał się z piłką i zakończył swój rajd strzałem na dalszy słupek. Bramkarz skapitulował i mieliśmy 0:1.

Po przerwie pabianiczanie kontynuowali swój pressing i w 47. minucie zrobiło się 0:2. Mateusz Żabolicki dobrze wyłuskał piłkę i zagrał ją do Piotra Szynki. Podanie kolegi wyprowadziło go na dogodną sytuację strzelecką, którą bezbłędnie wykończył. W 65. PTC podwyższyło na 0:3. Dariusz Dolewka podał do Szynki, a ten grał futbolówkę na piąty metr. Tam wbiegał już Mateusz Żabolicki, który pokonał bezradnego bramkarza. Przy takiej stracie bramkowej SMS stracił nadzieję na korzystny rezultat i nie zagrażał Wawrzyńskiemu. W 71. minucie Rafał Cukierski strzelił głową na 0:4, a kilka minut później ustalił wynik meczu na 0:5. Kierownik Dariusz Kopa cieszył się, że zawodnicy zagrali bardzo zmotywowani i wrócili do dobrej dyspozycji. Dodatkowo otrzymaliśmy informację, że do PTC przed samym końcem okienka transferowego dołączył kolejny nowy zawodnik. Mowa o Kacprze Stańczaku, którzy występował w Centralnej Lidze Juniorów w ekipie ŁKS-u Łódź. Będzie on kolejną opcją w pomocy dla trenera Michała Buchowicza.

Teraz przed drużyną z Pabianic ciężka przeprawa. W środę o 16:30 zagrają u siebie w pucharze rywalizując z Nerem Poddębice. Natomiast do zmagań ligowych powrócą w przyszłą sobotę. O 11:00 podejmą przy Sempołowskiej Termy Uniejów.

Skład: Wawrzyński, Drewniak, Stolarek (59. Sikorski), Wawrzeniak, Stuchała, Kaźmierczak (73. Miszczak), Kaczmarkiewicz (81. Ślęzak), Dolewka, Szynka, Boratyński (46. Cukierski), Żabolicki (69. Hiler).

Bramki: 40. Piotr Szynka (0:1), 47. Piotr Szynka (0:2), 65. Mateusz Żabolicki (0:3), 71. Rafał Cukierski (0:4), 80. Rafał Cukierski (0:5).