Strona główna Aktualności Wakaty w policji. Nie ma chętnych

Wakaty w policji. Nie ma chętnych

0

Policjanci wychodzą na ulice i promują wstąpienie do służby. Dlaczego nie ma chętnych do bycia policjantem? 

Łódzki garnizon do końca roku ma zatrudnić blisko 300 nowych funkcjonariuszy. Ale jak się okazuje, nie ma zbyt wielu chętnych spełniających wymogi. A rekrutacja jest wieloetapowa i może odstraszyć potencjalnych stróżów prawa. Aby zachęcić do pracy w policji, komendant łódzki rozdawał na ul. Piotrkowskiej ulotki.

Jak zostać policjantem?

– Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury – informuje kom. Joanna Szczęsna z KPP Pabianice.

Procedura rekrutacji do służby w Policji składa się z  następujących etapów:

  • ogłoszenie Komendanta Głównego Policji o rozpoczęciu procedury doboru,
  • złożenie wymaganych dokumentów oraz ich ocena:
  • rozmowa wstępna,
  • test wiedzy,
  • test sprawności fizycznej,
  • test psychologiczny MultiSelect,
  • rozmowa kwalifikacyjna
  • ustalenie stanu zdrowia,
  • postępowanie sprawdzające.

Test wyboru składa się z 40 pytań losowo wybranych przez komputer. Za każdą poprawną odpowiedź można uzyskać 1 punkt. Pytania dotyczą wiedzy z zakresu: funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

Ocena sprawności fizycznej to tor przeszkód, który należy pokonać w czasie nieprzekraczającym 1 min 41 s. Wyniki uzyskane w trakcie toru przeszkód przeliczane są w systemie punktowym. Minimalna liczba punktów to 43 a maksymalna to 60 punktów.

Test MultiSelect bada predyspozycje osobowościowe kandydata do służby w policji, a więc jego odporność na stres, dojrzałość emocjonalną, zachowania społeczne oraz postawę w pracy. Składa się z 298 pytań, jest wykonywany na komputerze a po nim następuje rozmowa z psychologiem.

Po przejściu Poradni Zdrowia Psychicznego kandydat rozpoczyna badania lekarskie obejmujące następujących lekarzy: stomatolog, dermatolog, okulista, chirurg, neurolog, lekarz wewnętrzny, laryngolog, ginekolog, kardiolog.

Kandydaci do służby otrzymują punkty za wykształcenie: 4 punkty za średnie lub licencjat, 6 punktów za magistra, a dodatkowe 2 za skończenie studiów szczególnie przydatnych do pracy w policji np. prawo.

Dodatkowo przyznawane są punkty za preferencje z tytułu posiadanych umiejętności np. ratownika medycznego, instruktora sportów walki czy prawo jazdy kat. A lub C.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments