Strona główna Sport Sporty walki W Radomsku zachwyciły dzieci

W Radomsku zachwyciły dzieci

0

10 klubów i 160 zawodników zmierzyło się ze sobą na mistrzostwach młodzików w zapasach w stylu klasycznym. PTC po raz kolejny wróciło z pucharem.

Zmagania z zespołami z woj. łódzkiego i mazowieckiego były dla młodzików sprawdzianem przed przyszłotygodniowymi Mistrzostwami Polski. Z Radomska przywieźli oni 8 medali, 2 srebrne i 6 brązowych. Srebra zdobyli Bartosz Nawrocki kat. 47 kg Norbert Nowakowski kat. 59 kg. Wśród młodzików z brązem wrócili Mateusz Kłębowski, Piotr Ludwiczak, Krystian Leska, Dominik Florczak, Emil Lenard i Juliusz Nowak.

Wyższymi miejscami poszczycić się mogą trenujące w PTC dzieci, które zajęły aż 5 pierwszych miejsc. Złoto zdobyli Mateusz Jarzębski, Franciszek Gross,Adam Cichała, Dominik UljanowiczBartosz Wlazeł, będący na tych zawodach debiutantem. Srebrne medale trafiły do rąk  Łukasza Jarzębskiego, Kamila Buldeckiego, Jakuba Makowskiego, Wiktora Stratyńskiego, Jakuba Janickiego i Artura Pika. Wśród dzieci byli także brązowi medaliści – Piotr Jarzębski, Jakub Ceglarek, Mikołaj Jezierski, Marcel Jarczyński,Adam Leska, krystian Kwiatkowski i Kasjan Cichelski.

Dobre wyniki dzieci przełożyły się na wysoki wynik punktowy PTC, które zostawiło za sobą Olimpijczyka Radom i AKS Piotrków Trybunalski. Puchar do Pabianic przywiózł trener Przemysław Kłębowski.