Strona główna Sport Koszykówka Szósta porażka w sezonie

Szósta porażka w sezonie

0

Pabianiczanki po ostatniej przegranej zajmowały 8. miejsce w tabeli. W kolejce dziesiątej przyszło im się zmierzyć z mocną ekipą Uniwersytetu Gdańskiego, która zajmowała czwartą lokatę.

AZS Uniwersytet Gdański – Grot Mobilis Pabianice 61:52 (19:14, 10:15, 12:12, 20:11)

Początek nie należał do udanych. Nasze dziewczyny słabo weszły w spotkanie, co skrzętnie wykorzystały gospodynie. Wypracowały one sobie przewagę aż 11 punktów przy stanie 17:6 i sytuacja pabianiczanek nie wyglądała najlepiej. Nasz zespół zabrał się jednak do pracy i odrobił straty kończąc pierwszą kwartę ze stratą pięciu oczek. Druga partia to świetna gra i gonienie rezultatu. W końcu udało się nawet wyjść na czteropunktowe prowadzenie. Ostatecznie na półmetku mieliśmy remis po 29.

Po przerwie gra się wyrównała. Obie ekipy nie pozwalały rywalkom na wiele i gra toczyła się rzut za rzut. Nie dziwił zatem remis 41:41 na koniec trzeciej partii. Niestety, końcówka nie należała do najlepszych w wykonaniu pabianiczanek. Mimo prowadzenia 42-45 nasza gra stanęła i swój koncert zaczęły gospodynie. Zaczęły uciekać z wynikiem, ale na 25 sekund przed końcem meczu była jeszcze nadzieja. AZS zażądał przerwy, a Grot Mobilis miał trzy punkty straty (55-52). Nie udało się jednak już nic zrobić i kolejne punkty zdobywały tylko koszykarki z Gdańska. Zwycięstwo przypieczętowała celna trójka Marty Cieślickiej. W naszej ekipie najwięcej punktów (14) zdobyła Magdalena Grzelak.

W przyszłą sobotę Grot Mobilis zagra na własnym parkiecie podejmując MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski. Początek starcia o godzinie 16:00.