Strona główna Sport Sporty walki Święto zapasów za nami

Święto zapasów za nami

0

W miniony weekend odbył się w Pabianicach XXV Memoriał Tadeusza Wnuka. Do naszego miasta zjechało 89 zawodników z całej Polski.

Reprezentowali oni aż 9 klubów. Mowa o AZS AWF Warszawa, AKS Piotrków Trybunalski, Athletic Wola Krzysztoporska, GKS Bełchatów, Kostopol (Ukraina), Olimpijczyk Radom, Orlik Wierzbica, Orzeł Dobroszyce i PTC Pabianice.

W kategorii juniorów siłę pokazali byli goście z Ukrainy, którzy wywalczyli trzy złote medale. Najlepszym w turnieju został Vitalii Andriiovych, zwycięzca w kat. 84 kg. Najlepszy reprezentant PTC – Jakub Madaj zdobył brąz (kat. 84 kg.).

Pabianiczanie w kategorii młodzików poradzili sobie znacznie lepiej. Po złotym krążku wywalczyli Piotr Ludwiczak (47 kg.) oraz Norbert Nowakowski (66 kg.). Pierwszy z nich został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju broniącym fioletowych barw. Wygrał on w sumie 4 walki.

Srebrne krążki dorzucili: Wiktor Powalski (47 kg.), Kacper Sobczyk (59 kg.) oraz Juliusz Nowak (85 kg.). Za to brąz zdobyli: Emil Lenard (35 kg.) i Igor Saktura (59 kg.),

W klasyfikacji klubowej wygrał Olimpijczyk Radom (60 pkt.). Drugie było PTC Pabianice (44 pkt.), a podium zamknął Kostopol z Ukrainy (32 pkt.).