Strona główna Sport Piłka nożna Spotkanie w okrojonym składzie, debiut trenera

Spotkanie w okrojonym składzie, debiut trenera

3

Fioletowi w ramach 22. kolejki ligowej udali się do Łodzi na mecz z SMS-em. Po zaciętej grze przywieźli do domu cenne trzy punkty, które dały im awans na trzecie miejsce w tabeli.

UKS SMS Łódź – PTC Pabianice 1:2 (0:1)

Pabianiczanie do Łodzi zabrali jedynie 15 zawodników. Przed weekendem majowym nie jest łatwo zebrać skład. Bracia Znojkowie byli na meczach swych podopiecznych, Hilera zatrzymały sprawy rodzinne, a Grałka jest chory. Nie przeszkodziło nam to jednak w dobrym rozpoczęciu spotkania. Już w pierwszej minucie Piotr Szynka otrzymał prostopadłe podanie od Mateusza Żabolickiego. Mimo, że obrońca rywali zepchnął go z piłką, to nasz snajper uderzył z ostrego kąta i zdobył gola na 0:1. Po kilku minutach mogliśmy podwyższyć, ale Dudziński zbyt lekko uderzał na bramkę SMS-u. Po 25. minutach gry obudzili się gospodarze. W końcówce pierwszej połowy nie wypuszczali nas dalej niż do połowy boiska, ale nie zdołali wyrównać.

Po przerwie SMS dalej prowadził grę. Dobrze w bramce spisywał się jednak Wilczyński. Za to PTC w 62. minucie świetnie wykorzystało kontratak po złym rozegraniu rzutu rożnego rywali. Piłkę od Bielaka otrzymał Mateusz Żabolicki i przebiegł z nią pół boiska. Mając przed sobą bramkarza uderzył po ziemi i mieliśmy 0:2. Mecz się przez to wyrównał. Obie strony miały szanse i każdą po razie ratował słupek. W 77. minucie o zmianę poprosił Kaźmierczak i na jego miejsce wszedł trener Michał Buchowicz, który tym samym zaliczył debiut w naszej drużynie. W 87. minucie po błędzie naszych obrońców z bliska uderzył zawodnik SMS-u i zdobył bramkę kontaktową. Wtedy zrobiło się nerwowo, ale PTC zdołało dowieźć to cenne zwycięstwo do końcowego gwizdka. Wzięli tym samym rewanż za jesienną porażkę 1:2 na własnym boisku.

Skład: Wilczyński, Drewniak, Sikorski, Ziółkowski, Dudziński, Bielak, Kaźmierczak (77. Buchowicz), Szczyszek (57. Stuchała), Szynka, Cukierski (83. Gręda), Żabolicki.

Bramki dla PTC: 1. Piotr Szynka (0:1), 62. Mateusz Żabolicki (0:2).

W następnej kolejce ekipę fioletowych czeka odpoczynek. To za sprawą Polonii Andrzejów, która wycofała się z rozgrywek. Pabianiczanie wygrają zatem walkowerem (3:0). Do gry powrócą trzynastego maja. Wtedy to zagrają na wyjeździe z GKS-em Bedlno.