Strona główna Sport Piłka nożna Sparing na szóstkę z plusem (ZDJĘCIA)

Sparing na szóstkę z plusem (ZDJĘCIA)

0

Fioletowi w trzecim meczu kontrolnym przed nowym sezonem rozbili ekipę przyjezdnych.

PTC Pabianice – Zawisza Rzgów 6:0 (2:0)

W zespole nadal testowani są piłkarze. Jak poinformował trener Michał Buchowicz zagrali min. powracający ze Rzgowa Marcin Kaczmarkiewicz, oraz Dariusz Dolewka z Włókniarza Zelów. Na bramce stanął Krystian Wawrzyński, który prawdopodobnie ponownie przywdzieje fioletowe barwy. Ostatnio grał w Zawiszy Rzgów.

Początek meczu był spokojny. Pabianiczanie powoli zaczęli przejmować inicjatywę i w 24. minucie na 1:0 trafił Mateusz Żabolicki. Po rzucie rożnym piłka spadła mu prosto pod nogi i pozostało jedynie lekkim strzałem przy słupku dokończyć dzieła. W 36. minucie było już 2:0. Rafał Cukierski urwał się prawym skrzydłem i dośrodkował do będącego w polu karnym Piotra Szynki. Ten oddał strzał z pierwszej piłki i pokonał golkipera Zawiszy. W pierwszej połowie więcej bramek nie zobaczyliśmy.

Druga część spotkania to zmasowany atak PTC. Na początku szarże były jednak nieskuteczne, gdyż zawodnicy ofensywni byli łapani na spalonych. W 71. minucie doszło do ciekawej sytuacji. Interweniujący obrońca Zawiszy podał futbolówkę do swego bramkarza, a ten chwycił piłkę w dłonie. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym. Po krótkim rozegraniu zawodnik testowany oddał strzał i było 3:0 dla gospodarzy. Rywale przestali wtedy stawiać opór i fioletowi strzelili kolejne trzy gole autorstwa Żabolickiego, Testowanego i Hilera. Kolejnym sparingowym rywalem będzie Jutrzenka Bychlew.

Skład: Wawrzyński, Stuchała, Sikorski, Testowany, Drewniak, Bielak, Kaczmarkiewicz, Cukierski, Dolewka, Szynka, Żabolicki.

Na zmiany: Kaźmierczak, Hiler, Miszczak, oraz zawodnicy testowani.

Bramki: 24. 75. Mateusz Żabolicki, 36. Piotr Szynka, 71. 77. Testowany, 90. Jacek Hiler.