Strona główna Dzieje się Sport Siłacz na prowadzeniu. Wybieramy sportowca Pabianic

Siłacz na prowadzeniu. Wybieramy sportowca Pabianic

0

Od 10 dni trwa plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Pabianic za 2016 rok. Naprowadzeniu jest ubiegłoroczny laureat Hovhannes Yazichyan.

Wielokrotny mistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc ma na koncie ponad 870 głosów, co stanowi 26 procent. Na drugim miejscu plasuje się zapaśnik Michał Dybka (452 głosy), a o trzecie miejsce walczą zawodniczka bjj Anna Młynarczyk oraz badmintonista Adrian Krawczyk.

Głosowanie trwa do 10 maja. Można głosować raz na dzień. Statuetki dla trzech najpopularniejszych sportowców zostaną wręczone 16 maja podczas Miejskiej Gali Sportu.

[yop_poll id=”1″]

Kandydaci do plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Pabianic
(kolejność alfabetyczna) :

1. Dobros Jacek – Fabrykanci Rugby Club/rugby
Rugbysta, wychowanek Fabrykanci Rugby Club w Pabianicach. Powołany do Reprezentacji Polski do lat 16. Gra na wypożyczeniu w Budowlani Łódź, gdzie w sezonie 2014/2015 zdobył drużynowo II miejsce Mistrzostw Polski w kategorii żak.

2. Dybka Michał – PTC/zapasy
Członek Kadry Narodowej Zdobył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata kadetów.

3. Gorzela Piotr – Street Workout  (niezrzeszony)
Trzykrotny złoty medalista w zawodach rangi Mistrzostw Europy.

4. Grzelak Magdalena – PTK/koszykówka
Czołowa zawodniczka I Ligi Koszykówki Kobiet. Najskuteczniejsza zawodniczka PTK Pabianice.

5. Jarzębski Krzysztof – kolarz niepełnosprawny, niezrzeszony
Rekordzista wypraw długodystansowych.

6. Kielan Szymon – PKT/tenis ziemny
Czołowy tenisista młodego pokolenia. Wielokrotny srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski indywidualnie i w deblu w kategorii młodzików.

7. Krawczyk Adrian – UKS Korona/badminton
Czołowy badmintonista młodego pokolenia. Występuje w składzie Kadry Narodowej i Wojewódzkiej Młodzików. Zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w grze pojedynczej, III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w grze drużynowej, I miejsce w grze mikstowej i deblowej.

8. Królik Kinga – UKS Azymut/biegi na orientacje, lekkoatletyka
Czołowa zawodniczka klubu Azymut. Zajęła trzy razy I miejsce i dwa razy III miejsce na Mistrzostwach Polski w biegach na orientacje. Zajęła I miejsce w sprincie i III miejsce drużynowo w sztafecie na Mistrzostwach Europy Juniorów K18.
Jest Członkiem lekkoatletycznej Kadry Narodowej. Zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w biegu przełajowym i złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej na 2000 m. U18

9. Kwiatkowska Aleksandra – PTC/ piłka nożna kobiet
Czołowa zawodniczka III ligi piłki nożnej kobiet i najlepsza zawodniczka PTC Pabianice.

10. Młynarczyk Anna – UKS Heros Team/brazylijskie jiu-jitsu
Czołowa zawodniczka klubu UKS HEROS TEAM w brazylijskim jiu-jitsu. Zdobyła srebrny i brązowy medal na Mistrzostwach Polski.

11. Stefaniak Agata – cross country, rajdy motocyklowe BAJA
Czołowa zawodniczka cross country. Zajęła II i IV miejsce na Mistrzostwach Europy BAJA oraz I miejsce w Pucharze Polski.

12. Szynka Piotr – PTC/piłka nożna
Czołowy piłkarz Łódzkiej Ligi Okręgowej – najlepszy strzelec PTC Pabianice i kandydat do tytułu króla strzelców liggi okręgowej. Na swoim koncie ma około 400 bramek dla drużyny seniorów PTC.

13. Walczyk Julia – Zjednoczeni w 2016 r; AZS-UAM POZNAŃ – obecnie/ szermierka – floret, Członek Kadry Narodowej, objęta jest programem przygotowań olimpijskich. Zajęła dwa razy I miejsce drużynowo na Mistrzostwach Świata Juniorów, I miejsce drużynowo na Mistrzostwach Europy. Zdobyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców.

14. Yazichyan Hovannes – UKS Heros Team, trójbój siłowy
Czołowy zawodnik klubu UKS HEROS TEAM w trójboju siłowym. Zdobył dwa złote medale na Mistrzostwach Świata w kategorii 100kg/Masters.
Zdobył dwa złote medale i jeden srebrny na Mistrzostwach Europy w kategorii 100kg/Masters i Senior.
Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski. Jest reprezentantem Polski i rekordzistą Świata. Zwycięzca plebiscytu w 2016 roku.

15. Zastrużny Szymon – PTC/sumo
Czołowy zawodnik sekcji sumo PTC. Zajął m.in. V miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów w sumo