Strona główna Sport Koszykówka PTK Pabianice najlepsze w IV. memoriale Andrzeja Nowakowskiego

PTK Pabianice najlepsze w IV. memoriale Andrzeja Nowakowskiego

0

Turniej odbył się w dniach 16 – 18 września i rozegrano go w Aleksandrowie Łódzkim. W imprezie rywalizowano w kategorii seniorskiej i juniorskiej. To właśnie w tej drugiej najlepsze okazały się nasze zawodniczki.

Memoriał upamiętnia wiecznie żywą legendę naszej żeńskiej koszykówki. Mowa oczywiście o trenerze Andrzeju Nowakowskim. Pabianiczanki znalazły się w stawce czterech drużyn. Ich rywalkami były: KS MON-POL Płock, MUKS Poznań i UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Pierwszego dnia zmagań czekał nas pojedynek z drużyną gospodarzy. PTK rozpoczęło od wysokiego prowadzenia w pierwszej kwarcie i nie wypuściło go już do końca meczu. Ostatecznie zwyciężyliśmy wynikiem 50:65. Najlepiej punktującą zawodniczką spotkania w drużynie z Pabianic była Martyna Cybert (15 punktów).

W drugim dniu zmagań graliśmy z MUKS-em Poznań. Obraz spotkania był bardzo podobny to tego, który widzieliśmy w pierwszym pojedynku. Pabianiczanki od razu narzuciły wysokie tempo i już w pierwszej części gry wypracowały przewagę dziesięciu oczek. W kolejnych kwartach systematycznie uciekały rywalkom, by uzyskać końcowy rezultat 82:51. Najlepiej punktującymi tego pojedynku były Patrycja Kirsz i Justyna Rudzka. Obie zdobyły po 19 punktów. Widać było, że nasza forma jest wysoka i od wygranej dzielił nas już tylko jeden mecz.

W nim nie doszło do niespodzianki. Nasze dziewczęta nie miały litości dla rywalek i pokonały je wynikiem 82:40. PTK wygrało zatem wszystkie swoje spotkania i zostało niekwestionowanym zwycięzcą.

Nasz zespół pojechał w składzie: Natalia Łacwik, Katarzyna Pęcina, Alicja Kamieniak, Patrycja Kirsz, Justyna Rudzka, Julia Piestrzyńska, Daria Kowalczyk, Martyna Cybert, Martyna Dolewa i Paulina Dereszczuk.

Ostateczny obraz tabeli w kategorii juniorek:

1. PTK Pabianice.

2. MUKS Poznań.

3. MON-POL Płock.

4. UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

W rywalizacji 1. ligi kobiet zwyciężył AZS Uniwersytet Gdański. Na niższych stopniach podium uplasował się Uniwersytet Warszawski i MUKS Poznań.