Strona główna Sport Sporty walki PTC szkoli następców juniorów. Już zdobywają medale

PTC szkoli następców juniorów. Już zdobywają medale

0

Z dobrej strony pokazali się juniorzy oraz najmłodsi członkowie kadry zapaśniczej PTC. Puchar został w Pabianicach.

XXIV Memoriał Tadeusza Wnuka, który od podstaw stworzył tradycje zapaśnicze w Pabianicach rozegrany został w dwóch kategoriach – juniorów i dzieci. Łącznie w zmaganiach wzięło udział 56 zawodników z 8 klubów. Juniorzy zdobyli dwa srebrne medale za sprawą  Dawida Grobelnego 84 kg i Jakuba Ambroziaka 96 kg. Niestety podczas pierwszej walki z Grobelnym, kontuzji nabawił się Jakub Madaj, co wykluczyło go z dalszego udziału w turnieju. Dawid został również ogłoszony najlepszym zawodnikiem PTC w turnieju, spoza Pabianic sędziowie wybrali Filipa Każmierczaka z GKS Bełchatów.

Wysoki poziom juniorów nie wzbudził jednak tyle emocji, co rywalizacja wśród dzieci. Były łzy radości, zacięte walki i grymasy porażki. Złoci okazali się Kamil Buldecki kat. 32 kg, Mateusz Jarzębski 35 kg, Franciszek Tokarczyk 47 kg i Dominik Uljanowicz 53 kg. Srebro wywalczyli Jakub Ceglarek 29 kg, Adam Cichała 42 kg i Borys Miszczak 53 kg. Nie zabrakło również brązowych medali. Zdobyli je Mikołaj Jezierski  35 kg , Wiktor Stratyński i Franciszek Gross w wadze 38 kg, Krystian Kwiatkowski 47 kg i Artur Pik w wadze 53 kg..

W łącznej punktacji juniorów i dzieci zwyciężyło PTC, przed Olimpijczykiem Radom i ZKS Radomsko, a puchar za zwycięstwo odebrał trener Mariusz Łechtański.

Trenerzy PTC zapraszają codziennie na zajęcia zapaśnicze chłopców ur. w 2005 r i młodszych.Ustalenia pod tel. Waldemar Sawosz 607 450 059. Przemysław Kłębowski 513182611, Mariusz Łechtański 792016788.