Strona główna Sport Piłka nożna PTC pozostaje w grze, hat-trick Żabolickiego

PTC pozostaje w grze, hat-trick Żabolickiego

0

Fioletowi w I. rundzie Okręgowego Pucharu Polski pojechali do Aleksandrowa Łódzkiego. Do wyłonienia zwycięzcy nie wystarczyło jednak 90 minut i potrzebna była dogrywka.

Sokół II Aleksandrów Łódzki – PTC Pabianice 1:1 (0:0), po dogrywce 1:4

Pabianiczanie szybko mogli wyjść na prowadzenie. Już w pierwszej akcji meczu Piotr Szynka podał do Pawła Drewniaka, ale piłka po jego strzale powędrowała nad poprzeczką. Oblężenie bramki gospodarzy trwało jednak dalej. W 16. minucie spudłował Bielak, a po chwili to samo zrobił Szynka. Dopiero w 24. minucie po raz pierwszy zrobiło się gorąco pod bramką PTC. Szczęśliwie strzał z rzutu wolnego zawodnika Sokoła poszybował ponad bramką. W 40. minucie defensywa fioletowych sprezentowała zawodnikowi z Aleksandrowa piłkę, ale ten nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Trzy minuty później gola strzelił Żabolicki, ale sędzia liniowy zasygnalizował off-side i nie uznał bramki.

W drugiej połowie dominacja PTC trwała. Nadal jednak bramka gospodarzy była jak zaczarowana i piłki po strzałach fioletowych nie potrafiły trafić w cel. Upragniony gol padł dopiero w 76. minucie, kiedy to Żabolicki wykorzystał wrzutkę Bielaka i głową wpakował piłkę do siatki. Po bramce na 0:1 pabianiczanie odpuścili i zemściło się to na nich w 85. minucie. Piłkę w środku pola stracił wtedy Jacek Hiler, co otworzyło rywalowi szansę jeden na jeden z bramkarzem. Wawrzyński skapitulował i mieliśmy remis. Do końca regulaminowego czasu gry żadna ze stron nie zdołała już przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Oznaczało to, że do wyłonienia zwycięzcy niezbędna będzie dogrywka. Sportowa złość podziałała na fioletowych i ruszyli oni do ataku. W 107. minucie Mateusz Kling podał do Żabolickiego i ten po przyjęciu huknął pod poprzeczkę. Była to druga bramka Żaby, ale ten nie miał dość i w 114. minucie uprzedził interweniującego golkipera gospodarzy. Strzelenie z 5-ciu metrów do pustej bramki nie było wyzwaniem i zrobiło się 1:3. Na minutę przed końcem Kling zagrał do Rafała Cukierskiego i ten uderzeniem po długim rogu pokonał bramkarza Sokoła, ustalając wynik spotkania na 1:4. Oznacza to, fioletowi wystąpią w II. rundzie pucharu. Trenera Buchowicza musi cieszyć zwycięstwo przed samym startem sezonu. Pierwsza kolejka ligowa już w sobotę.

Skład: Wawrzyński, Drewniak (105. Kaźmierczak), Sikorski, Wawrzeniak, Stuchała, Bielak, Hiler, Dolewka (65. Kling), Szynka (80. Miszczak), Szczyszek (65. Cukierski), Żabolicki.

Gole dla PTC: 76. Mateusz Żabolicki, 107. Mateusz Żabolicki, 114. Mateusz Żabolicki, 119. Rafał Cukierski.