Strona główna Dzieje się Przypnij się do “AGRAFKI”

Przypnij się do “AGRAFKI”

0

Grupa Wolontarystyczna zaprasza w swoje szeregi. Rekrutacja potrwa tylko do końca tego tygodnia.

Nabór do “AGRAFKI” odbywa się tylko raz w roku, dlatego też chętni, by do niej dołączyć powinni działać szybko. Tegoroczny termin upłynie już w niedzielę (15 stycznia). Jak przedstawiają się wolontariusze grupy?

– My Agrafki chcemy pomagać i ofiarować bezinteresowną pomoc, kształtując przy tym samego siebie. Taka też jest rola prawdziwego wolontariatu. Poprzez wolontariat inaczej niż przedtem widzimy świat, problemy ludzi, nas samych. Potrafimy cieszyć się życiem, jesteśmy bardziej cierpliwi, odpowiedzialni, coraz bardziej dojrzali. Uważamy, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia. Dla nas wolontariat to nie praca, lecz radość. Wiemy, że ‘życie jest wtedy coś warte, tylko wtedy daje radość, jeśli jest służbą drugiemu człowiekowi’ – czytamy na fanpage’u “AGRAFKI” na FB.

Pomagają pabianiczanom od 2005 roku poprzez wszelakiego rodzaju akcje i happeningi. Często zajmują się tematyką trudną i niepopularną jak np. uświadamianiem o trudnościach z jakimi zmagają się chorzy na Alzheimera, autyzm, czy alkoholizm (WIĘCEJ).

W naborze wziąć mogą udział osoby powyżej 16 roku życia. Chętni przejdą szkolenie, które potrwa od miesiąca do kwartału i pomoże im przygotować się m.in. do do pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, ale pomogą również zwiększyć zdolności komunikacji interpersonalnej oraz poprawić kontrolę nad własnymi emocjami.

Po zakończeniu etapu próbnego wolontariusze będą mogli wybrać, w które akcje “AGRAFKI” chcą się zaangażować. Wśród nich znajdziemy OEU czyli Ośrodek Edukacji Uzupełniającej, Projekty, Artystyczny i resort Wsparcia w tym Przedszkolaczki Mądraczki, GRAMP czyli Grupa Rozwoju Aktywnej Młodzieży, Seniorita – współpraca z seniorami oraz WTZ czyli praca z niepełnosprawnymi z Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz wiele innych.

Misją “AGRAFKI” jest ZAZ, który rozwija się jako “Zarażamy pozytywnym myśleniem. Jesteśmy AKCJĄ, a nie reakcją. Zmieniamy świat na lepsze.”

– Wolontariat zmienia nie tylko ludzi, którym udzielana jest pomoc ale samych wolontariuszy, którzy stają się coraz bardziej świadomi siebie, co pozwala na budowanie swojego życia w sposób harmonijny. Jest też ważnym elementem profilaktyki dla młodzieży i rozwojem dla starszych – mówi Agnieszka Jaksa, koordynatorka Grupy Wolontarystycznej “AGRAFKA”..

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz