Strona główna Sport Koszykówka Pokonane na własnym parkiecie

Pokonane na własnym parkiecie

0

Pabianickie koszykarki przywitały u siebie ekipę z nad morza. Okazały się jednak zbyt gościnne i pozwoliły rywalkom na wywiezienie zwycięstwa.

Grot Mobilis Pabianice – AZS Uniwersytet Gdański 53:82 (11:32, 11:22, 19:13, 12:15)

Przyjezdne wiedziały co chcą osiągnąć grając w naszej hali i od początku zaczęły realizować swój plan na wygraną. Kompletnie wyłączyły nasz zespół z gry i już w pierwszej kwarcie zapewniły sobie wysokie prowadzenie. Druga partia to koncertowa gra Gdańszczanek, które zagwarantowały sobie spokój schodząc na przerwę z 32 punktową przewagą przy stanie 22:54.

Druga połowa to już mniejsze forsowanie gry, co pozwoliło Mobilisowi na nieco oddechu i wygranie trzeciej kwarty. Zawodniczki miały jednak świadomość tego, że tak znaczącej straty punktowej nie da się już odrobić. Ostatecznie w ostatniej partii AZS powiększył swoje prowadzenie o trzy oczka i pewnie wygrał całe starcie. Po stronie gości brylowała Angelika Kuras, która zdobyła 21 punktów. U nas najwięcej rzuciła Katarzyna Szymańska (12 pkt.).

Nasz zespół zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. Przed nami ostatnia kolejka, w której to pabianiczanki udadzą się na wyjazdowe starcie z zajmującą ostatnie miejsce drużyną z Sokołowa Podlaskiego. Mecz ten w przyszłą niedzielę o godzinie 18:00.