Strona główna Dzieje się Sport Piechota z dwoma złotami i rekordem Polski

Piechota z dwoma złotami i rekordem Polski

0

Na rozgrywanych w dniach 18-21 maja w Lublinie Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców nasza pływaczka już pierwszego dnia odniosła wielki sukces, jednak na tym się nie skończyło.

Paulina w finale na 800 metrów stylem dowolnym nie dała szans rywalkom i zwyciężyła z przewagą prawie pięciu sekund. Wywalczony przez nią czas 8:39.55 jest rekordem Polski osiemnastolatków na tym dystansie. Co więcej, dał on pabianiczance minimum do udziału w Mistrzostwach Świata Seniorów w Budapeszcie, które odbędą się w dniach 14-30 lipca tego roku. Miejmy nadzieję, że Paulina podtrzyma formę i przywiezie z Lublina jeszcze kilka krążków. Wieczorem udało się jeszcze dołożyć brąz w sztafecie 4×200 metrów.

Trzeciego dnia mistrzostw pabianiczanka wywalczyła jeszcze srebrny medal na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Osiągnęła czas 4:16.56 i przegrała tylko z Justyną Burską z AZS-u UWM Olsztyn.

Ostatniego dnia mistrzostwa Paulina wystąpiła na dystansie 1500 metrów i w stylu dowolnym wywalczyła swoje drugie złoto na tej imprezie. Z czasem 16:41.28 nie dała szans rywalkom, wyprzedzając następną zawodniczkę o prawie 6 sekund.