Strona główna Sport Koszykówka Pabianiczanki zwyciężają w memoriale

Pabianiczanki zwyciężają w memoriale

2

Nasze koszykarki po ostatnim świetnym sezonie zasłużyły solidny na odpoczynek. Pora jednak szykować się do nadchodzącej kampanii.

Pabianiczanki w celu przygotowań pojechały na V. Memoriał im. Andrzeja Nowakowskiego rozgrywany w Aleksandrowie Łódzkim. Nasz zespół wystąpił w gronie drużyn u18 i rywalizował z Ukmerges Vilkmerge (Litwa), Pomarańczarnią MUKS Poznań i UKS-em Basketem SMS-em Aleksandrowem Łódzkim. PTK z kompletem trzech zwycięstw drugi raz z rzędu zdobyło puchar im. Andrzeja Nowakowskiego.

Zmagania rozpoczęły się w piątek 15 września i na pierwszy ogień mierzyliśmy się z gospodyniami turnieju. Początek w naszym wykonaniu wyglądał dosyć słabo i to rywalki prowadziły. Pod koniec pierwszej kwarty dziewczęta zdołały jednak znaleźć swój rytm i wygrać pierwszą partię 14:21. Reszta meczu szła już po naszej myśli i ostatecznie zwyciężyliśmy wynikiem 40:69.

UKS Baket SMS Aleksandów Łódzki – PTK Pabianice 40:69 (14:21, 13:14; 7:17, 6:17)

Drugiego dnia memoriału PTK mierzyło się z ekipą z Litwy. Od początku wszystko układało się tak jak należy. Narzuciliśmy Litwinkom swój styl gry i stosując twardą obronę wyprowadzaliśmy dużo szybkich ataków. Postawa naszych koszykarek różniła się znacząco od tej z dnia poprzedniego. Dużo więcej nam wychodziło, graliśmy na wyższej skuteczności.

Ukmerges Vilkmerge – PTK Pabianice 37:97 (7:27, 15:21; 8:25, 7:21)

Ostatniego dnia przyszedł czas na mecz z Pomarańczarnią MUKS-em Poznań. Początek w wykonaniu naszej drużyny był bardzo chaotyczny. Graliśmy bardzo słabo w obronie i pierwsza połowa padła łupem rywalek. Po przerwie pabianiczanki wyszły jednak na parkiet bardzo zmotywowane. Odrobiły stratę i do końca meczu nie oddały prowadzenia. Komplet zwycięstw pozwolił nam na triumf w memoriale.

PTK Pabianice – MUKS Pomarańczarnia Poznań 77:60 (19:17, 13:17; 20:11, 22:15)

Kilka naszych zawodniczek otrzymało wyróżnienia. MVP turnieju została Justyna Rudzka, do najlepszej piątki turnieju wybrano Julie Piestrzyńską i Darię Kowalczyk, natomiast najlepszą w drużynie została Ewa Kielar.

Podopieczne Sylwii Wlaźlak na memoriale wystąpiły w składzie: Martyna Dolewa, Weronika Dolewa, Ewa Kielar, Patrycja KirszDaria Kowalczyk, Julia Pawłowska, Kasia Pęcina, Julia Piestrzyńska, Justyna Rudzka.