Strona główna Sport Koszykówka Pabianiczanki w końcu zwycięskie

Pabianiczanki w końcu zwycięskie

0

Koszykarki Grot TomiQ Pabianice w dwóch pierwszych meczach doznały goryczy porażki. W trzeciej kolejce zdołały w końcu odnieść zwycięstwo, pokonując gospodynie na ich własnym parkiecie.

AZS AJP II Gorzów Wielkopolski – Grot TomiQ Pabianice 60:65 (15:12, 12:30, 16:8, 17:15)

Na początku lepiej radziły sobie zawodniczki z Gorzowa. Prowadziły 15:5, ale w końcówce pierwszej partii to pabianiczanki zdobyły siedem punktów z rzędu i zmniejszyły stratę do 15:12. Druga kwarta to już dominacja naszych pań. Wypracowały sobie znaczną przewagę i znacząco pomogły w tym trójki rzucone przez Michalak, Kowalczyk i Grzelak. Do przerwy 27:42.

Po przerwie gospodynie znów poczuły moc swojego parkietu i zdołały zmniejszyć straty do siedmiu oczek. Zapowiadało to zaciętą czwartą kwartę meczu. Gorzowianki szybko doskoczyły na jeden punkt, przy stanie 49:50. Pabianiczanki rzuciły jednak siedem punktów z rzędu i oddaliły widmo nerwowej końcówki, mając już wynik pod kontrolą. W naszej drużynie najlepiej zagrała Magdalena Grzelak rzucając 16 pkt. Dobrze spisały się także Michalina Michalak (12 pkt.) i Katarzyna Szymańska (11 pkt.).

Nasze zawodniczki następny mecz rozegrają na własnym parkiecie. W sobotę o 17:00 podejmą Tęczę Leszno.