Strona główna Sport Koszykówka Ostatni mecz w roku na plus

Ostatni mecz w roku na plus

0

Po ostatniej porażce w Gdańsku przyszedł czas na walkę przed własną publicznością. Do Pabianic przyjechała ekipa Sokołowa Podlaskiego, która przed 11. kolejką zajmowała dziesiąte miejsce w tabeli.

Grot Mobilis Pabianice – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 53:50 (13:15, 15:10, 11:13, 14:12)

Obie ekipy spisują się w tym sezonie nie najlepiej i stawką było to, która z nich odbije się od dna tabeli. Świetnie zaczęły przyjezdne, które wypracowały sobie przewagę 4:15 i pozycja naszej drużyny nie wyglądała dobrze. W końcu jednak przyszła mobilizacja, dzięki której udało się odrobić stratę i zakończyć pierwszą kwartę z jedynie dwoma punktami w tyle. Druga partia to już bardziej wyrównane widowisko i gra rzut za rzut. Na półmetku meczu mieliśmy wynik 28:25 i sprawa wygrania tego meczu była nadal otwarta.

Po przerwie również żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć, a to oznaczało, że w ostatniej kwarcie miały nas czekać emocje. W czwartek kwarcie gra nadal była wyrównana. Przy stanie po 50 rywalki faulowały, ale oba rzuty wolne zmarnowała Magdalena Grzelak. Później jednak uśmiechnęło się do nas szczęście. Rywalki nie trafiły swojego rzutu i ponownie dokonały przewinienia. Tym razem Klaudia Gertchen trafiła jeden z dwóch osobistych, oraz dodatkowo jeden za faul techniczny. Później Anna Kudelska zmarnowała kolejne dwa rzuty, ale na koniec trafiła Anna Kolasa i ustaliła wynik dzisiejszego pojedynku. Najlepsza w naszej ekipie była dziś Klaudia Gertchen, która zdobyła 20 punktów.

Grot Mobilis pauzuje w rozgrywanej za tydzień 12. kolejce I ligi. Nasza drużyna powróci do zmagań dopiero  nowym roku i zagra z PTS-em Liderem Pruszków. Po dzisiejszej kolejce pabianiczanki zajmują 7. miejsce w tabeli.