Strona główna Sport Piłka nożna Ostalczyk prowadzi do zwycięstwa

Ostalczyk prowadzi do zwycięstwa

0

Włókniarz Pabianice rozegrał swój kolejny sparing przed nadchodzącą rundą wiosenną. W sześciu meczach kontrolnych zieloni zanotowali cztery triumfy.

Włókniarz Pabianice – GKS Ksawerów 4:2 (2:1)

Oba zespoły są jeszcze dalekie od optymalnej formy. Mecz rozgrywał się głównie w środkowej strefie boiska i nie obfitował w akcje bramkowe. Pierwszego gola w 20. minucie zdobył Maciej Kwaśniak. Po dośrodkowaniu w pole karne doszło w nim do zamieszania, ale zawodnik pabianickiej ekipy był najsprytniejszy i zdołał pokonać bramkarza. Podwyższenie przyszło około dziesięciu minut później. Gdy wydawało się, że Ksawerów ruszy z kontratakiem zawodnicy zgubili jednak futbolówkę. Wtem przejął ją jeden z zielonych i wrzucił w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Tomasz Ostalczyk i głową skierował piłkę do siatki. Rywale postanowili wziąć się do roboty i po chwili byliśmy świadkami gola kontaktowego. Jego autorem był grający niegdyś we Włókniarzu Damian Kozłewski. Otrzymał on dobre, prostopadłe podanie za linię obrony i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie wykończył akcję. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

Po przerwie bardziej zmotywowana wyszła ekipa z Pabianic. Już w 48. minucie mieliśmy 3:1 za sprawą Tomasza Ostalczyka. Tym razem wywarł on presję na obrońcy Ksawerowa, przejął piłkę i znalazł się 1 na 1 z bramkarzem. Strzelił w krótki róg i tym samym zdobył 10 bramkę w sześciu spotkaniach sparingowych tej zimy. W 70. minucie mieliśmy już 4:1 po akcji podobnej do tej, przy której padła druga bramka dla zielonych. Tym razem jednak zamykającym akcje okazał się Frącala. Okazało się jednak, że przeciwnik nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Gracze Ksawerowa dwa razy uderzali na bramkę Rzeźniczaka bez powodzenia jednak jak mówi przysłowie „do trzech razy sztuka”. Tak też się stało i po kolejnym strzale golkiper z Pabianic w końcu skapitulował. Rezultat do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie.
Skład: Rzeźniczak, K. Kosmala, Kępka, Testowany, Głowiński, Testowany, Kirwiel, Gorący, Testowany, Ostalczyk, Kwaśniak.

Zmiany: Mendak, Frącala, Acela, Rudzki, Usiak, Skowronek, Testowany, Stokłos, Kowalski, Sęczek.

Bramki dla Włókniarza: 20. Kwaśniak, 30. i 48. Ostalczyk, 70. Frącala.

To był prawdopodobnie ostatni sparing Włókniarza przed zmaganiami w lidze. Klub stara się jeszcze o mecz kontrolny z IV-ligowcem, lecz jeśli pogoda dopisze i ich rozgrywki ruszą nie będzie to możliwe. Kolejne świetne spotkanie rozegrał Tomasz Ostalczyk, który jest liderem zespołu. Potrzebuje on jednak wsparcia od formacji defensywnych, bowiem w sześciu spotkaniach zieloni ani razu nie zachowali czystego konta.