Strona główna Aktualności Komunikacja Nowe informacje ws. tramwaju

Nowe informacje ws. tramwaju

6

Prezydent Pabianic zapewnia, że uda się przygotować dokumenty potrzebne do złożenia wniosku na dofinansowanie modernizacji infrastruktury tramwajowej z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Jeśli nie zdobędziemy pieniędzy z zewnątrz na ten cel (WIĘCEJ W TEMACIE), od 1 stycznia uruchomiony zostanie autobus.

Od 1 kwietnia nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy. Tramwaje podmiejskie nie będą już kursowały w 20-minutowych odstępach. Choć w Pabianicach rozwiązanie to funkcjonuje jedynie w godzinach szczytu, zmiana będzie oznaczać mniejszą liczbę kursów. Obecnie w ciągu dwóch godzin mamy do dyspozycji sześć tramwajów. Gdy częstotliwość spadnie do 24 minut, w tym czasie pojedzie tylko pięć składów.

Będziemy za to mieli więcej kursów w weekendy. W sobotę pojedzie dodatkowych 7 tramwajów, a w niedzielę aż 17. Prezydent Pabianic dogadał się w tej sprawie z wójtem Ksawerowa i za udogodnienia dla pasażerów będą partycypować w kosztach. Pabianice zapłacą rocznie 73 tys. złotych więcej, a Ksawerów 15 tys. złotych.

Zmienią się też ceny biletów. Zdrożeją bilety 20 i 40-minutowe o 20 groszy. Bez zmian pozostaną ceny biletów godzinnych (4,40 zł) oraz migawek aglomeracyjnych i łódzko-pabianickich.

– Dobra informacja dla tych, którzy kursują na terenie Pabianic i Ksawerowa. Do tej pory na migawkę musieli wydać 84 złote, teraz zapłacą 60 złotych – mówił Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

 

6
Dodaj komentarz

1600
6 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
5 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tadeusz

Oj zapewniał też, że ma 58 mln dla Pabianic i że będzie oddawał połowę pensji na cele charytatywne …
Reszty pisać nie trzeba … 🙁

spostrzegawczy

Tadziu zauważ, że pracuje za dwóch, bo nie powołał zastępcy, to nie tylko połowa, ale całą pensja jest na inne cele.

tadeusz

spostrzegawczy … zapewniam Cię, że pensja za wakujący etat wicka poszła już dawno do pewnych kieszeni …

Włodzimierz Iwaszko

Zapewne, dokumenty potrzebne do złożenia wniosku przygotowuje „miejski specjalista” od transportu – Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Ciekawe czy także ZWiK uzgadniał rozkład jazdy i opłaty za przejazdy?

miotla

A może portal epainfo będzie na tyle odważny, że zapyta o to kto dostał podwyżkę po wakującym etacie wice w mieście … i może portal epainfo zapyta czy prezydent oddaje każdego miesiąca połowę pensji na cele charytatywne … tak jak obiecał w kampanii wyborczej.
Będzie ciekawie się działo … jak ludzie otrzymają odpowiedź na te pytania …

jaki

No to jest konkret.Tramwaj jezdzi do końca roku i zostanie zlikwidowany.A miało być tyle kasy.Ale ogólnie jest w porządku.Ludzie nadal wierzą w dawne okreslenie „pinokio” ale najlepsze jest to że to nikomu nie przeszkadza.To najlepsze pozdrowienia dlanas pabianiczan.Ale zaraz będzie na ulicy z tulipankami i cała gawiedż bedzie zadowolona.