Strona główna Aktualności Z miasta Najemca się nie znalazł. Restauracja do rozbiórki

Najemca się nie znalazł. Restauracja do rozbiórki

12

Nie będzie reaktywacji restauracji „Parkowej”. Urząd miejski rozpoczyna procedurę rozbiórki budynku.

– Mimo podejmowanych prób nie było chętnych do wynajęcia nieruchomości przy Łaskiej 114, gdzie znajduje się „Parkowa”. W wakacje podjęto rozmowy ostatniej szansy – dwóch zainteresowanych obejrzało nieruchomość, ale nie zdecydowało się przystąpić do przetargu. Zgodnie z zapowiedzią urząd rozpocznie przygotowania do procedury rozbiórkowej – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Umowa z ostatnim najemcą nieruchomości zawarta została w czerwcu 2014 roku i rozwiązana we wrześniu 2015 roku, ponieważ nie wywiązał się z warunków umowy.

W lutym 2016 roku odbył się przetarg przy kwocie wywoławczej czynszu 500 zł netto i 20-letnim okresem najmu (nakłady związane z remontem najemca miał mieć rozliczone w czynszu). Zgłosiła się jedna osoba, ale nie przystąpiła do licytacji. W rozmowie z portalem EPAinfo prezydent Grzegorz Mackiewicz rozważał nawet wynajęcie lokalu za symboliczną złotówkę, ale ostatecznie nie podjął takiej decyzji.

W listopadzie 2015 roku na naszym portalu opublikowany został tekst dotyczący działań radnych miejskich, które pośrednio doprowadziły do zaistniałej sytuacji. Artykuł dostępny jest TUTAJ.

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Najemca się nie znalazł. Restauracja do rozbiórki"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

czemu Pabianicki KOD nie wynajmie mieli by się gdzie ukrywać przed płaceniem alimentów ?

Właśnie z takiej samej przyczyny miejsca na żadnym miejscu w Pabianicach nie zagrzał Ciebiada.

Normalnie, jest to niemożliwe, ale stało się !
Jesteś głupszy, od swojej głupoty…

Jesteście poza kadrem, nie dostąpiliście tego zaszczytu, matołki…

wpDiscuz