Strona główna Aktualności Komunikacja MPK obsłuży dodatkowe kursy

MPK obsłuży dodatkowe kursy

2

Tramwaje będą realizować pięć dodatkowych przejazdów dziennie. W marcu powstanie również nowa linia autobusowa.

Z tych udogodnień skorzystają mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego. Władze jeszcze ustalają szczegóły połączeń z MPK Łódź, wiadomo jednak, że nowa linia autobusowa wystartuje 1 marca 2017 roku. Początkowo ma obsługiwać 20 kursów, po 10 w każdym kierunku.

Autobus kursować będzie w relacji ul. Wyszyńskiego w Łodzi – Plac Wolności w Konstantynowie Łódzkim. Przejazd MPK ulicami: Maratońska, Sanitariuszek, Kolejowa, 1 Maja, Łaska, Kilińskiego, Plac Wolności. Trasa powrotna: Plac Wolności , Jana Pawła II, Łaska, 1 Maja, Kolejowa, Sanitariuszek, Maratońska.

Dodatkowe kursy linii tramwajowej nr 9 będą się odbywały z uwzględnieniem tzw. godzin szczytu. Mają one ułatwić mieszkańcom Konstantynowa podróż do i z pracy. Zmieni się również lokalizacja krańcówki linii 43 – wróci ona na pierwotne miejsce przy ul. Północnej w Łodzi.

Prowadzone są także rozmowy burmistrza Henryka Brzyszcza z wójtem gminy Lutomiersk Tadeuszem Borkowskim i przedstawicielami PKS. Nowe połączenie ma nie tylko usprawnić przejazdy na trasie Konstantynów-Łódź, ale również rozwiązać problem Lutomierska, który z początkiem roku został bez wygodnego połączenia z Łodzią.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "MPK obsłuży dodatkowe kursy"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

Czemu my nie mamy Autobusów do Łodzi -.-

Bo mamy ksawerów

wpDiscuz