Strona główna Dzieje się Rozrywka Moc atrakcji z okazji Światowego Dnia Wody

Moc atrakcji z okazji Światowego Dnia Wody

0
Tak było w ubiegłym roku

Jak co roku, Zakład Wodociągów i Kanalizacji przygotował długą listę atrakcji dla wszystkich pabianiczan. Impreza odbędzie się 25 marca na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa” przy ul. 15 Pułku Piechoty „Wilków” 12.

– W tym roku zmieniamy godziny zabawy i kończymy nieco później, żeby przy zachodzie słońca, obejrzeć jedyny w swoim rodzaju pokaz, czyli „Koncert na Wodnych Bębnach”. Będzie rytmicznie, będzie mokro, będzie głośno! Zabawa zacznie się o godz. 11.00 i potrwa do 19.00 – zapowiadają organizatorzy. 

Ponownie będziemy mogli dojechać na imprezę bezpłatnymi autobusami, zarówno z okolic Piasków i z Bugaju. Dodatkowy autobus przyjedzie także z Dobronia. Przywiezie on artystów z Zespołu Pieśni i Tańca „Dobroń”, który wystąpi w trakcie imprezy, a także mieszkańców Dobronia, którzy zechcą uczestniczyć w imprezie. Oprócz “Dobronia” wystąpi również znana w Pabianicach kapela “Dobrzanie”.

Występy obu zespołów wzbogacą program imprezy z inicjatywy MOK w Pabianicach, który intensywnie uczestniczył w opracowywaniu części artystycznej obchodów.

Rozkład jazdy autobusu
– Wydarzenie wspierają fantastyczni sponsorzy, dzięki którym mogliśmy zapewnić jeszcze bogatszy program obchodów niż w poprzednich latach. W programie, oprócz „Koncertu na Wodnych Bębnach”, mamy np. pokazy fizyczno-chemiczne i Wirtualną Rzeczywistość  z łódzkiego Eksperymentarium. Sprowadzamy także najprawdziwszego alchemika i przenosimy się do przeszłości dzięki strefie archeologicznej. Oprócz tego wolontariusze Grupy Wolontarystycznej „Agrafka” i Polskiego Czerwonego Krzyża, pracownicy Pabianickiego Centrum Medycznego, Klubokawiarni „Na Jagody”, Grupowej Oczyszczalni Ścieków, Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pabianicach zapewnią moc atrakcji – informuje Joanna Fuks, zastępca Prezesa Zarządu ZWiK Sp. z o.o.

Nowością na „Dniach Wody” będzie rozpoczynający zabawę Rajd Rowerowy „Do Wielkiej Wody”. Podczas wycieczki, zapewniona będzie odrobina edukacji a także konkurs z nagrodami. Trasa to blisko 15 km. Rowerzyści wyruszą o godz. 10.00.

– Pełny harmonogram imprezy znajdziecie na profilu ZWiK na Facebooku – www.Facebook.com/zwikpabianice  – mówi Joanna Fuks.

 

Trasa rajdu