Strona główna Sport Koszykówka Michalak zapewnia zwycięstwo

Michalak zapewnia zwycięstwo

0

Pabianiczanin grający w ekipie ze Zgorzelca w meczu 24. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki był najjaśniejszą postacią na parkiecie.

Drużyna Michała mierzyła się na wyjeździe z zespołem zajmującym piętnaste miejsce w tabeli. Jak widać gorący doping dodał gospodarzom sił, bowiem przez większą część spotkania to oni byli bliżej wygranej. Od samego początku wyraźnie przeważali i prowadzili przewagą ponad 10 punktów. Przed początkiem czwartej kwarty na tablicy widniał rezultat 57:44 dla zespołu TBV Startu Lublin i nic nie zapowiadało zmiany tego stanu rzeczy.

W czwartej partii zaczęła jednak funkcjonować twarda obrona Turowa, co przynosiło błyskawiczne skutki. Udział miał w tym także Michalak, który niejednokrotnie notował przechwyty, czy zbiórki. Na minutę i 39 sekund przed końcem było jeszcze 64:60 ale wtedy to celną trójką popisał się Michalak. Jakby tego było mało po chwili rzucił kolejną i wyprowadził swój zespół na dwupunktowe prowadzenie. W ostatnich sekundach został on jeszcze sfaulowany w akcji rzutowej i pewnie wykonał przyznane rzuty osobiste. Tym samym zdobył ostatnie osiem punktów w meczu i od stanu 64:60 ustalił wynik spotkania na 64:68. Ostatecznie rzucił w tym pojedynku 18 punktów co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich zawodników. Zespół pabianiczanina zajmuje aktualnie 6. miejsce w tabeli i w prima aprillis zmierzy się u siebie z Anwilem Włocławek.