Strona główna Dzieje się Sport Męska Energia z awansem

Męska Energia z awansem

0

Pabianiccy siatkarze po zwycięstwie w rundzie zasadniczej przed Qmedem i Szarańczami wywalczyli udział w play-offach. Ich wygranie było premiowane grą w Ekstraklasie.

W półfinale rywalem była drużyna GREMI, która zajęła 4. miejsce w zasadniczych rozgrywkach. W międzyczasie pabianiczanie grali też w turnieju o puchar prezydenta miasta. Dało im to cenne minuty na boisku i zgranie, które zaowocowało w półfinałowym starciu. Pierwsze spotkanie było bardzo emocjonujące. W ciągu dwóch setów gra była wyrównana i dopiero w końcówkach szalę na swoją stronę przechylała Energia. Spowodowało to złamanie przeciwnika w trzeciej partii i wygraną 3:0.

Dzięki wysokiemu rezultatowi w pierwszym starciu, w spotkaniu rewanżowym wygrana zaledwie jednego seta dawała nam udział w finale. Rywale przyjechali w okrojonym składzie, co pozwoliło nam gładko wygrać pierwszą partię, a także cały mecz. Tym samym Energia stanęła przed szansą zdobycia tytułu mistrza ligi i wywalczenia bezpośredniego awansu do ekstraklasy. Takiej szansy nie można było wypuścić z rąk. Energia wyszła na to spotkanie bardzo zmotywowana i wygrała finał przeciwko ekipie Szarańczy 3:1.

Kadra: Kewin Bąkowski, Emil Białecki, Przemysław Biegajło, Szymon Kopias, Jan Kozłowski, Mateusz Łacwik, Łukasz Madej, Kacper Nowakowski, Michał Omianowski, Dawid Szernok, Łukasz Szremski, Michał Trzepadłek, Michał Wolski, Maciej Wołoszyn.