Strona główna Sport Piłka nożna „Mechanik” obronił tytuł (ZDJĘCIA)

„Mechanik” obronił tytuł (ZDJĘCIA)

0

Zespół Szkół nr 1 w Pabianicach ponownie został najlepszą drużyną piłkarską w powiecie.

W zawodach rywalizowało w sumie siedem szkól ponadgimnazjalnych. W poniedziałek odbyły się rozgrywki grupowe, a dziś 4 najlepsze drużyny rywalizowały w strefie medalowej. Awans do turnieju finałowego z trzyzespołowej grupy A uzyskały Zespoły Szkół nr 2 i 3, które niespodziewanie wyeliminowały II Liceum Ogólnokształcące. W grupie B natomiast najlepsze były Zespół Szkół nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcące. Z dalszej rywalizacji odpadły Zespół Szkół CKR w Widzewie oraz Liceum Ogólnokształcące w Konstantynowie Łódzkim.

W półfinałach faworyci nie zawiedli. Zwycięzca grupy B – „Mechanik” rozbił drugi zespół z grupy A – „Włókiennik” aż 7:0. W drugim półfinale niespodzianka „wisiała w powietrzu”. W ostatniej akcji meczu uczeń ZS nr 2 – Mateusz Pietras doprowadził do remisu 2:2 i konieczna była dogrywka. Ostatecznie I LO po dogrywce pokonało „Elektryk” 3:2.

Niezwykle wyrównany był też pojedynek o trzecie miejsce. Tu „Elektryk” pomimo prowadzenia 2:0 zremisował 2:2 z „Włókiennikiem„, a rozstrzygnięcia nie przyniosła też dogrywka. Konieczne były rzuty karne, w których uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 nie mylili się wykorzystując wszystkie i wygrywając 3:1. W ZS nr 3 spudłował natomiast Krystian Wawrzyński.

Finał wyrównany był tylko do czasu. Zespół Szkół nr 1 szybko objął prowadzenie, ale nie potrafił postawić kropki nad „i” strzelając drugą bramkę. Zemściło się to na początku drugiej połowy gdy po akcji Jakuba Dobroszka wyrównał Damian Wąsik. Na więcej „Mechanik” jednak gospodarzom, bo turniej finałowy rozgrywano na Orliku przy I LO, już nie pozwolił zdobywając trzy gole i wygrywając 4:1.

Tym samym szkoła, której absolwentami są m.in. Paweł Janas czy Marcin Komorowski obroniła wywalczony przed rokiem tytuł i będzie nas reprezentować na zawodach rejonowych. Najlepszym strzelcem turnieju finałowego został Daniel Morawski (na głównym zdjęciu) z „Mechanika” – autor 4 goli.

Skład zwycięzców: Rafał Rejzner – Daniel Morawski, Damian Froncala, Adrian Kopka, Michał Mendak, Dawid Bednarkiewicz, Kamil Czekalski, Dawid Żylewicz, Adrian Ślęzak, Krzysztof Rudzki, Kamil Oberle, Damian Zych.