Strona główna Aktualności Z miasta Legendarny lokal może zostać zburzony

Legendarny lokal może zostać zburzony

9

Nie ma chętnych na dzierżawę budynku po popularnej niegdyś restauracji Parkowa.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz zapowiedział dziś, że będzie ostatnia próba wynajęcia tego lokalu. Jeżeli nie znajdzie się chętny, nieruchomość zostanie wyburzona.

– Jest to element Strzelnicy, który zawsze przyciągał pabianiczan. Rozważam nawet wystawienie tej nieruchomości do licytacji od symbolicznej złotówki  – mówił niedawno Grzegorz Mackiewicz. – Najważniejsze, żeby to miejsce żyło.

O tym jak radni miejscy doprowadzili do upadku lokalu pisaliśmy w ubiegłym roku (PRZECZYTAJ ARTYKUŁ).

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Legendarny lokal może zostać zburzony"

1600
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

Rozwalić i postawić biedronkę !

To nie ma sensu bytu. Za daleko by iść na piwo skoro po drodze są bary i sklepy.

No jestem ciekaw co się uda wymyślić skoro tak to żyło za czasów gdy czynsz wynosił 500zł a później Prezydent Dychto z Radnym Sauterem zawołali ponad 3000zł. Jeżeli odżyje to proponuje się wziąć znowu za pomysł parku linowego.

Budynek juz jest mocno zawilgotniały i zagrzybiony. Cieżko to bedzie doprowadzic do ładu. Nawet jeśli, to miasto niech sie zastanowi nad zapisami umowy, która umożliwia wykopanie najemcy po, jak dobrze pamiętam, 3 miesiącach. Czyli z polskiego na nasze – znajdźmy frajera co nam zrobi remont za 200kzl, nawet dajmy mu lokal bez czynszu, potem w 3 miesiace go wywalmy i wynajmijmy komus wyremontowany budynek za 2k miesięcznie. Ja nie mówię wcale, że miasto ma takie zamiary, ale umowa umożliwia taką rozgrywkę ze strony miasta. Nikt normalny na to nie pójdzie nawet jak mu miasto dopłaci. To jest biznes, przy takich… Czytaj więcej »

czytałeś umowę???? Nie pisz głupot i nie strasz !!!!!! W umowie jest jasno napisane, że czas trwania 20 lat , w przypadku wypowiedzenia ze strony miasta zwrot nakładów. To zapewnia pewność prowadzenia działalności

No i potem nowa ekipa rządząca uznaje, że działalność lokalu narusza spokój tchórzofretek w lesie i wypad z winy najmującego.

Pierwsza w Polsce biedronka w lesie! dla mieszkańców domów za parkiem raj :))

Odblokowano inwestycje w Pabianicach i za te pieniądze wymieniają chodniki i będzie więcej LEDowych choinek na zamkowej. Dla mnie to żadna inwestycja.
Inwestycją było by wyremontowanie budynku w parku wolności do takiego stanu, że najemcy lokalu znaleźli by się po pierwszym przetargu.
Ale jak każdy liczy, że remont zrobią i jeszcze czynsz zapłacą to głupota.
Nie ma gospodarza w Pabianicach…

W ramach czynszu jest do zrobienia remont – tak że przez kilkanaście lat za poniesione nakłady na remont nie płaci czynszu

Smutno mi że budynek z takim potenciałem – lokalizacja, infrastruktura, historia miejsca może zostać zniszczony. Niewielkim nakładem środków obok gastronomii, browarka można również zrobić miejsce poświęcone XV PP Wilkom i patronowi osiedla kanonierowi Salwie. W tych miejscach wiele sie działo i o tym sie zaczyna zapominać. Gdzie PISy, gdzie Mieczyki Chrobrego pytam!