Strona główna Aktualności Z miasta Legendarny lokal może zostać zburzony

Legendarny lokal może zostać zburzony

9

Nie ma chętnych na dzierżawę budynku po popularnej niegdyś restauracji Parkowa.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz zapowiedział dziś, że będzie ostatnia próba wynajęcia tego lokalu. Jeżeli nie znajdzie się chętny, nieruchomość zostanie wyburzona.

– Jest to element Strzelnicy, który zawsze przyciągał pabianiczan. Rozważam nawet wystawienie tej nieruchomości do licytacji od symbolicznej złotówki  – mówił niedawno Grzegorz Mackiewicz. – Najważniejsze, żeby to miejsce żyło.

O tym jak radni miejscy doprowadzili do upadku lokalu pisaliśmy w ubiegłym roku (PRZECZYTAJ ARTYKUŁ).

9
Dodaj komentarz

1600
6 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
6 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zdzisiek1979

Rozwalić i postawić biedronkę !

To nie ma sensu bytu. Za daleko by iść na piwo skoro po drodze są bary i sklepy.

Robert Shade Zmysłowski

No jestem ciekaw co się uda wymyślić skoro tak to żyło za czasów gdy czynsz wynosił 500zł a później Prezydent Dychto z Radnym Sauterem zawołali ponad 3000zł. Jeżeli odżyje to proponuje się wziąć znowu za pomysł parku linowego.

Zbyszek

Budynek juz jest mocno zawilgotniały i zagrzybiony. Cieżko to bedzie doprowadzic do ładu. Nawet jeśli, to miasto niech sie zastanowi nad zapisami umowy, która umożliwia wykopanie najemcy po, jak dobrze pamiętam, 3 miesiącach. Czyli z polskiego na nasze – znajdźmy frajera co nam zrobi remont za 200kzl, nawet dajmy mu lokal bez czynszu, potem w 3 miesiace go wywalmy i wynajmijmy komus wyremontowany budynek za 2k miesięcznie. Ja nie mówię wcale, że miasto ma takie zamiary, ale umowa umożliwia taką rozgrywkę ze strony miasta. Nikt normalny na to nie pójdzie nawet jak mu miasto dopłaci. To jest biznes, przy takich… Czytaj więcej »

stan

czytałeś umowę???? Nie pisz głupot i nie strasz !!!!!! W umowie jest jasno napisane, że czas trwania 20 lat , w przypadku wypowiedzenia ze strony miasta zwrot nakładów. To zapewnia pewność prowadzenia działalności

Zbyszek

No i potem nowa ekipa rządząca uznaje, że działalność lokalu narusza spokój tchórzofretek w lesie i wypad z winy najmującego.

aser

Pierwsza w Polsce biedronka w lesie! dla mieszkańców domów za parkiem raj :))

asader

Odblokowano inwestycje w Pabianicach i za te pieniądze wymieniają chodniki i będzie więcej LEDowych choinek na zamkowej. Dla mnie to żadna inwestycja.
Inwestycją było by wyremontowanie budynku w parku wolności do takiego stanu, że najemcy lokalu znaleźli by się po pierwszym przetargu.
Ale jak każdy liczy, że remont zrobią i jeszcze czynsz zapłacą to głupota.
Nie ma gospodarza w Pabianicach…

stan

W ramach czynszu jest do zrobienia remont – tak że przez kilkanaście lat za poniesione nakłady na remont nie płaci czynszu

pabiak

Smutno mi że budynek z takim potenciałem – lokalizacja, infrastruktura, historia miejsca może zostać zniszczony. Niewielkim nakładem środków obok gastronomii, browarka można również zrobić miejsce poświęcone XV PP Wilkom i patronowi osiedla kanonierowi Salwie. W tych miejscach wiele sie działo i o tym sie zaczyna zapominać. Gdzie PISy, gdzie Mieczyki Chrobrego pytam!