Strona główna Sport Piłka nożna Lanie od mistrza okręgówki

Lanie od mistrza okręgówki

0

Pabianiczanie w 29. kolejce ligowej mierzyli się z niemal pewnym zwycięzcą tegorocznych zmagań. Gospodarze potrzebowali jednego zwycięstwa do przypieczętowania awansu.

Boruta Zgierz – PTC Pabianice 3:0 (2:0)

Sytuacja kadrowa w pabianickim zespole nie była najlepsza. Tym bardziej boli kolejna kontuzja, pechowcem okazał się Mateusz Żabolicki. Nasz zespół nie chciał jednak tanio sprzedać skóry i w początkowym okresie meczu miał przewagę. Bramkarze obu stron mieli co robić. Wilczyński musiał być czujnym przede wszystkim przy groźnych strzałach z dystansu. W 31. minucie świetną sytuację miał Daniel Dudziński, ale jego strzał z pola karnego z najwyższym trudem obronił bramkarz gospodarzy. Sytuacja ta zemściła się i w 38. minucie było 1:0. Piłkarzowi ze Zgierza wyszedł strzał życia. Piłka uderzona z woleja trafiła bowiem idealnie w okienko dalszego słupka. Sytuacja się uspokoiła, ale PTC dostało bramkę do szatni. Tym razem precyzyjny strzał z rzutu wolnego wyprowadził Borutę na 2:0.

Po przerwie fioletowi próbowali ciągnąć grę do przodu, ale w 63. minucie kolejny piękny wolej podwyższył prowadzenie zgierzan na 3:0. Po tym golu gospodarze nie forsowali już tempa. Byli pewni mistrzostwa klasy okręgowej i spokojnie dowieźli wynik do końca. Oznacza to, że Boruta zagra w przyszłym sezonie w IV. lidze.

Skład: Wilczyński, Stuchała, Ziółkowski, Kaźmierczak, Pintera, Bielak, Kling (80. Przybysz), Szczyszek, Gręda, Dudziński, Cukierski.

W przyszłą niedzielę ostatnia kolejka ligowa w wykonaniu fioletowych. O 11:00 podejmą u siebie Orła Parzęczew.