Strona główna Aktualności Z miasta „Komornik pozbawił nas środków do życia”

„Komornik pozbawił nas środków do życia”

28

Niepełnosprawna rodzina z Pabianic twierdzi, że straciła źródło utrzymania na poczet długu, którego nie była świadoma. Chodzi o zakup laptopa i zaległe ponad 11 tysięcy złotych.

Państwo Głowaccy – Jarosław, Ewa oraz ich dorosły syn Marcin, znaleźli się w patowej sytuacji przez umowę podpisaną z jedną z firm telekomunikacyjnych. Dokładnie – przez niedopełnienie jej warunków. Dotyczyła ona zakupu laptopa wraz z dodanym do urządzenia pakietem internetowym. Jak uważają, przez miesiące nie mieli żadnych trudności z opłacaniem zapisanego w umowie abonamentu, do momentu, gdy odezwał się do nich komornik, z informacją zajęcia 1300 złotych pensji pana Jarosława oraz zasiłku dla niepełnosprawnego Marcina. Okazało się bowiem, że rodzina opłacała jedynie internet, nie uwzględniając w swoich zapłatach raty za komputer.

– Państwo Głowaccy zgłosili się do nas po pomoc i takowej udzieliliśmy, organizując dla nich paczki żywnościowe, na które oni już nie mogą sobie pozwolić. Komornik zostawił im na życie jedynie niecałe 17 złotych – mówi Dawid Grzegorzewski, komisarz Twojego Ruchu w województwie łódzkim, podczas zorganizowanego w środę przez ugrupowanie protestu przed urzędem miejskim. – Wszyscy troje posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, leczą się także psychiatrycznie i nie powinni mieć możliwości zawarcia takiej umowy. Niestety w świetle prawa nie są osobami ubezwłasnowolnionymi. Narzucone przez komornika koszta to około 2 tysięcy złotych miesięcznie, co przekracza dochody państwa Głowackich. Dług rośnie i wynosi obecnie 11380 złotych – dodaje Grzegorzewski.

Sprawą zajmowało się ponoć aż trzech komorników – z Pabianic, Warszawy oraz Sosnowca. Obecnie działania ma prowadzić placówka spoza naszego miasta. Prośba rodziny o rozłożenie długu na raty spotkała się z odmową warszawskiego komornika.

– Nie mamy za co żyć, za co kupić leków, za co opłacić mieszkanie – wylicza pan Jarosław. – Jak tak dalej pójdzie to skończymy na bruku.

Dodaj komentarz

28 komentarzy do "„Komornik pozbawił nas środków do życia”"

1600
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

za darmo to się w mordę dostaje

powinni pomyslec nad 2 dzieckiem, wtedy 500 pln dostana… co za kraj…

A co pan ziobro z prawych i sprawiedliwych przecież komornik ma prawo nad sobą i ograniczenia w działaniu. Czyżby to państwo w państwie? panie ziobro do dzieła!

Głowa rodziny (Jarosław) pracował/pracuje w Carefourze.
Synalek to kolega Grzegorzewskiego. Taki statysta w każdej jego pseudo partii.

https://epainfo.pl/ludzie-palikota-to-dewastacja/ W tym artykule na zdjęciach wraz z Grzegorzewskim.

Działali także w Samoobronie, nawet Pan Grzegorzewski sekretarzem zrobił Głowackiego

http://dawidgrzegorzewski.blog.onet.pl/2012/05/13/otwarcie-biura-samoobrony-w-pabianicach/

Panie Grzegorzewski przestań człowieku szczuć ludzi.
Głowacki niech płaci za swoje błędy, a nie jakieś pseudokonferencje.

Dla mnie to jest jakieś chore, żeby taki bydlak (bo na miano komornika to taki nie zasługuje) mógł sobie bezkarnie zabierać ludziom wszystkie pieniądze. Ale przecież krajem żądza takie same świnie i złodzieje jak i ci pseudo komornicy. Jeszcze kościół się bierze za rządzenie. BRAWO!!!! Nic tylko pogratulować.

Ta akcja jest propagandowa pan Marcin jest członkiem TR i mocno się udziela z p. Grzegorzewskim. To jest jakaś ustawka

Nie kumam tej chorej rzeczywistości… mój sąsiad i cała jego rodzinka ma długów kilkaset tysięcy złotych, tatuś mamusia i córeczka, chałupa i sprzęt zajęta przez komornika, postępowanie 3 lata się toczy, 3 fury na podwórku i żyją jak maharadża.
A tu bidna rodzina, i zaraz komornik zajął rentę…

Czytelnicy, to czy jest kolegą Grzegorzewskiego i czy i gdzie się udziela to jest nie ważne. Liczy się fakt zajęcia przez komornika ich pieniędzy. Tak byc nie powinno w normalnym kraju, gdzie komornik powinien się najpierw zastanowic czy nie odbiera ludziom ostatnich pieniędzy na chleb. A tak ogólnie to panie Grzegorzewski pełen szacun za to co pan zrobił dla tej rodziny, że udzielił im pan wsparcia i pomocy. Jestem pod głębokim pozytywnym wrażeniem! Tak dalej….

mogli sie zastanowić zanim podpisali umowę 🙂

Dawid nie odpisuje sam sobie

Jeżeli niepełnosprawność jest umysłowa to pomoc oczywiście się należy.
Jeżeli niepełnosprawność jest tylko ruchowa, fizyczna to niestety ale myślenie nie boli, proponuję po marnej wysokości zasiłek do opieki.
Trzecia sprawa to wnioski na przyszłość, które taka rodzina musi wyciągnąć.
Nie dość, że biedni, to jeszcze laptop z jakimiś chorymi opłatami… AAALEE KTO BOGATEMU ZABRONI

Kumpel do kumpla się zgłosił o pomoc i ustawkę medialną sobie robią 🙂 Boże co za kretyński pomysł na promocję grzegorzewskiego. TR już nie istnieje, do wyborów będziecie mieć poparcie w granicach błędu statystycznego. Dawidku nie spinaj się tak 🙂 … JAk już się mocno zepniesz i będziesz chciał startować do sejmu (tak było w 2015) to … pewnie znów zapomnisz, że osoby karane nie mogą być posłem 🙂

Popieram Twój Ruch widać pismaki maja gdzieś biednych ludzi lewica potrafi się tym zajac .

Brawo Twój Ruch

I prawidłowo! 11tys nie wzięło się znikąd a operator napewno dzwonił jak nie płacili.
Wszyscy ubolewają. A gdyby osobie zarabiającej 2krotność średniej krajowej zajęli pensje za samochód to też byście byli tacy dobroduszni?

grzegorzewski nie ośmieszaj się … aż żal czytać !!!

Jestem sąsiadem tych państwa i wiem, że operator nie kontaktował się z nimi w sprawie niezapłaconych rat za laptopa. Oni przeżywają ciężką sytuację, to są ludzie wymagający opieki MCPS. Pani Ewa nie jest w stanie policzyc rachunków, a co dopiero wiedziec za co ma płacic. Ubolewam tylko nad jednym, że nikt z opieki ani żaden lekarz psychiatra nie pofatygował się nad zawiadomieniem odpowiednich służb na temat tej rodziny. Może wtedy nie popadli by w te długi? Niestety ale życie uczy pewnych zachowań i trzeba byc ostrożnym aby nie doszło do dramatów rodzinnych. Druga sprawa to uważnie czytac i jeszcze raz… Czytaj więcej »

Odkupie tego laptopa za wysokość zadłużenia, ale syn p. Głowackich musi zapisać się do PIS-u.

ciekawe gdzie są Panie z MOPSu pewnie siedzą i wrastają w Fotele pijąc kawusie

Paniusie z MOPS-u nie mają czasu na takie „pierdoły” bo dostały zadanie zlecone z administracji rządowej i muszą teraz przygotowywać decyzje dla beneficjentów programu 500+

te królu MOPSA to ty chyba masz w domu niedożywionego. Panie z MCPSu bo to nie Ośrodek a Centrum, tak się ta instytucja nazywa i jeżeli się ktoś auto tytułuje jako król to co najmniej powinien wiedzieć jak się nazywają podstawowe jednostki w mieście, to jest pierwsza rzecz. Druga to taka, że pracownik socjalny, bo tak się nazywa stanowisko w MCPSie, o którym piszesz „Paniusie” nie mają już siły na głupotę ludzką, tłumaczoną szeroko pojęta niepełnosprawnością. Przeciwdziałać głupocie i bezsensownemu zadłużaniu się jest niezwykle trudno. Domyślam się, że z tej trójki drąbo co najmniej jedna osoba kojarzy fakty. Skoro z… Czytaj więcej »

I jeszcze jedno, to nie komornik pozbawia czegoś ludzi, tylko ludzie poprzez głupotę własną decydują się na coś bez używania rozumu i wtedy komornik odbiera to co się kupiło i nie zapłaciło, niestety z ogromnymi kosztami.
Każdy wie ile ma pieniędzy i na co go stać. A jak nie wie to później się oczekuje pomocy i wszyscy są winni dookoła tylko nie JA…
JAK SIĘ NIE MA MIEDZI TO SIĘ NA D…..E SIEDZI

Kupili coś, nie zapłacili, nazwali się pokrzywdzonymi I JESZCZE MAJĄ PRETENSJE DO CAŁEGO ŚWIATA…..
NO TAK TO JEST, ŻE JAK SIĘ ZA COŚ NIE PŁACI TO PRZYCHODZI KTOŚ KOGO OBOWIĄZKIEM JEST ZMUSIĆ DO ZAPŁACENIA.
Ktoś tego laptopa wyprodukować, ktoś dostarcza usługę – TAM WSZĘDZIE PRACUJĄ LUDZIE, KTÓRZY OCZEKUJĄ ZAPŁATY ZA PRACĘ.
NIKOMU MANNA Z NIEBA NIE LECI.
TAKIE JEST ŻYCIE – KUPUJESZ TO MUSISZ ZAPŁACIĆ.
JAK NIE ROZUMIESZ CO KUPUJESZ TO ALBO NIE KUPUJ ALBO POPROŚ KOGOŚ KTO CI WYTŁUMACZY CO SIĘ WIĄŻE Z TYM ZAKUPEM!!!

W MCPSie są darmowe konsultacje prawne, w biurach poselskich też są darmowe, wystarczyło przed zakupem iść i skonsultować to ze specjalistą, dzisiaj nie byłoby lamentu.
Myślenie na prawdę wcale nie boli i co ważniejsze nic nie kosztuje…

Sytuacja przedstawiona wg. Państwa Głowackich jest skomplikowana i trudna. Niemniej jednak chciałbym zauważyć, że w nazwie „komornik” istnieje taki mały dopisek „sądowy”. Co to zmienia? Podjęcie czynności przez komornika jest w pierwszej kolejności „klepnięte” przez Sąd. O takim obrocie sprawy Sąd ma obowiązek powiadomić strony postępowania (pisma, wezwania ) obawiam się, że tej sytuacji było dokładnie tak samo.Komornik pojawił się na końcu tej ścieżki. Oczywiście mam świadomość,że sytuacja do łatwych nie należy dlatego proszę o kontakt zainteresowanych ze mną, najlepiej przez biuro rady w Urzędzie Miejskim. ” Kokosów” nie obiecuję ale zobaczę co w przedstawionym temacie można zrobić. Pozdrawiam.

oddaj jedna diete to beda prawidziwe kokosy, a nie obiecanki, oddasz?

A gdzie przepraszam kwota wolna od potrąceń,kto brał tego laptopa cała trójka no chyba tak nie można dlaczego komornik wszedł wszystkim na konta czegos tu nie rozumie,cos mi tu smierdzi ktos tu kłamie? ?

A gdyby laptop był brany na kredyt od Pana ?