Strona główna Sport Koszykówka Kolejne zwycięstwo z rzędu

Kolejne zwycięstwo z rzędu

0

Pabianiczanki w 20. kolejce ligowej udały się na mecz do Warszawy. Tam zmierzyły się z ekipą uniwersytecką, która zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Nasza ekipa po dwóch kolejnych wygranych pojechała do stolicy z nadzieją na następny triumf.

AZS Uniwersytet Warszawski – Grot Mobilis Pabianice 52: 58 (10:19, 16:14, 10:9, 16:16)

Początek spotkania lepiej rozpoczęły przyjezdne. Nasz zespół grał skutecznie i szybko wypracował sobie przewagę kończą pierwszą kwartę z dziewięcioma punktami zaliczki. W kolejnej partii do gry wróciły gospodynie, które ostatecznie wygrały ją ale odrobiły zaledwie dwa oczka i do przerwy mieliśmy 26:33.

Ciekawiej zrobiło się w drugiej połowie meczu. W trzeciej kwarcie długo wynik nie był zagrożony ale jej końcówka mogła przyprawić o ból głowy. Warszawianki dostały w sumie cztery darmowe rzuty wolne, które bez problemu wykorzystały i zbliżyły się na trzy punkty przy stanie 36:39. Nieoceniona okazała się trójka trafiona przez Magdalenę Grzelak, która poprawiła nieco komfort gry przed ostatnią kwartą. W niej zrobiło się za to już naprawdę gorąco. Dwa rzuty za trzy z rzędu pomogły rywalkom zniwelować straty do zaledwie jednego punktu (43:44), co zepsuło nieco nasze morale. Mimo, że Anna Kolasa także odpowiedziała trójką, to koszykarki AZS-u zdobyły później 7 punktów z rzędu i objęły prowadzenie 50:47. Na szczęście faul dał ekipie z Pabianic trzy rzuty wolne, które dobrze wykorzystała Kinga Dzierbicka. Następnie kolejną trójką popisała się Kolasa i znów to my byliśmy do przodu. Sytuacja stała się dla gospodyń bardzo trudna, zaczęły zatem faulować. Dwa rzuty wolne wykorzystała Grzelak i wiedzieliśmy, że w tak krótkim czasie trudno będzie warszawiankom odrobić stratę. Ostatecznie po emocjonującej końcówce punkty ze stolicy wędrują do Pabianic. Najlepsza dziś w naszej ekipie była Magdalena Grzelak, która zdobyła 16 punktów i 12 zbiórek. Dobrze spisała się także Anna Kolasa (12 punktów) i Kinga Dzierbicka (10 punktów).

Do końca rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki. W następnej Grot Mobilis zmierzy się u siebie z zajmującym drugie miejsce w tabeli AZS-em Uniwersytetem Gdańskim. Mecz ten już przyszłą niedzielę o godzinie 16:30.