Strona główna Sport Piłka nożna Kolejne lanie od IV-ligowca

Kolejne lanie od IV-ligowca

2

Włókniarz Pabianice rozegrał swój drugi przedsezonowy sparing. Wyżej notowany rywal, podobnie jak wcześniej Pogoń Zduńska Wola, nie dał większych szans piłkarzom znad Dobrzynki.

Ner Poddębice – Włókniarz Pabianice 8:0 (2:0)

Od samego początku kotłowało się w naszym polu karnym. Rzeźniczak dobrze spisywał się w bramce, ale czyste konto utrzymał zaledwie przez kwadrans. Wtedy to dobre podanie od kolegi wykorzystał Konrad Niedzielski i było 1:0. Zieloni próbowali odpowiedzieć strzałami z dystansu, ale na niewiele się to zdało. Za to w 30. minucie jeden z pabianiczan faulował w polu karnym Krystiana Smolarka i sędzia wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Niedzielski i mieliśmy 2:0. Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ zmianie.

Po przerwie na placu gry pojawiła się odmłodzona jedenastka Włókniarza. Z murawy zniknęli najlepsi zawodnicy, ale Ner nie miał zamiaru się oszczędzać. Na listę strzelców czterokrotnie wpisał się Dawid Przezak, po jednym trafieniu dołożyli Solecki i Kania. Wymiar kary 8:0 nie był jednak najwyższym z możliwych. Już niedługo kolejny sparing. Tym razem pabianiczanie zagrają z LKS-em Rosanów. Być może z rywalem z okręgówki Włókniarz pokaże coś więcej.

Skład: Rzeźniczak, Leonow, K. Kosmala, Głowiński, Testowany, Rudzki, Acela, Krawczyk, Madaj, Testowany, Testowany.

Na zmiany: Frącala, Jarych, Kowalski, Potrzebowski, Wołynkiewicz, Skowronek, Testowany.