Strona główna Aktualności Z miasta Karta Pabianiczanina: można pobrać wniosek

Karta Pabianiczanina: można pobrać wniosek

5

Można już pobrać formularz wniosku o wydanie Karty Pabianiczanina. Program ulg rusza już 3 kwietnia. 

Na początku marca rada miejska przyjęła uchwałę dotycząca wdrożenia Karty Pabianiczanina. Ten pomysł prezydenta Grzegorza Mackiewicza był jednym z punktów kampanii wyborczej. Program polega na przyznaniu 50-procentowej ulgi na przejazdy komunikacją MZK oraz abonament parkingowy osobom płacącym podatki w Pabianicach. Karta będzie też wydawana niepełnoletnim mieszkańcom, co oznacza, że za przejazd autobusem zapłacą 1/4 ceny normalnego biletu.

Urzędnicy zapowiadają jednak, że prowadzą rozmowy z pabianickimi przedsiębiorcami, którzy mogą przyznać ulgi na swoje usługi.

Wniosek oraz oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz gminy można pobrać TUTAJ.  Przyjmowanie wniosków w urzędzie przy ul. Św. Jana 4 lok. 6 od 3 kwietnia 2017.

 

 

 

 

 

 

5
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
4 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr

Z tą ulgą 1/4 w przypadku niepełnoletnich to się zapędziliście, w regulaminie jest napisane:
„W przypadku jednoczesnego korzystania z kilku programów miejskich uprawniających
do korzystania z systemu ulg Posiadacz Karty może wybrać najkorzystniejszą ulgę możliwą
do uzyskania w danym punkcie. Nadawane uprawnienia nie sumują się.”

Andzela

Panie Piotrze, niepełnoletni zapłacą 1/4 ceny, więc ulga wynosi 3/4. A co do niesumowania się ulg wynikających z programów miejskich, chodzi o Kartę Seniora, Kartę Pabianiczanina oraz może jeszcze jakieś inne, o których nie mam pojęcia. Gdyby się sumowały to wyszłyby ułamki… 🙂

GRZEGORZ

Za te ulgi mają zapłacić sami przedsiębiorcy nie miasto!!!!! Kto przy zdrowych zmysłach będzie rozdawał coś za pół darmo…. bilety mają bardzo niską marżę i do tego sklepy mają je sprzedawać za połowę ceny ciekawe czy gdzieś będzie je można kupić ???

czytelniczka

Mylisz się ulgi na komunikację daje miasto.

GRZEGORZ

TAK miasto zapłaci sobie, czyli zapłaci tylko do MZK, nie sprzedawcą biletów , którzy też płacą podatki w tym mieście i to duże. Nie ma co liczyć by ktoś zaczął sprzedawać te bilety w zwykłym sklepie. To bardzo nie uczciwe ludziom się należą ulgi słusznie !!!! Ale wszystkim, którzy spełnią wymagania karty Pabianiczanina a nie wybranym…